C.J. Boot Huizen Ajax V V S.D.V.B. S.D.C.P. 22 16 3 22 15 I 22 II 5 22 9 8 22 9 8 3 6 6 5 5 35 81- 27 31 42-28 27 45 - 36 26 49 - 35 26 37 - 27 42 AMATEUR-SENIOREN VOETBAL De elftalcommissie amateur-seniorenvoetbal zag er per I juli 1994 als volgt uit: leider I e zaterdagelftal leider 2e zaterdagelftal leiders 3e zaterdagelftal A.L. van Zoest F. Grootenboer, A.R. Been J. Leeuwendaal WW. Heisterkamp leider 4e zaterdagelftal (wnd) wedstrijdsecretaris AJAX I Zoals gebruikelijk speelde Ajax in de aanloop naar het nieuwe seizoen een serie oefenwed strijden en toernooien. Van het tweede elftal van Volendam (BV) werd met 2-0 verloren en tegen Lelystad '67 met 2-2 gelijk gespeeld. Het jaarlijkse toernooi van P.S.V. werd gewonnen via winst op Vitesse (2-0) en een draw tegen Overpelt (l-l). Ook het toernooi van Zaandijk leverde een Ie plaats op na overwinnin gen op R.C.H. (3-2) en Zaandijk (5-1) en alleen op het toernooi van V.V.O.G. moesten we genoegen nemen met een derde plaats, omdat Spakenburg ons in de eerste wedstrijd te slim af was (2-3). Tegen de Zwolse Boys werd daarna een goede 4-0 zege geboekt. In de districtsbeker competitie speelde Ajax drie ronden mee. Van N.E.C. '75 werd met 3-1 gewonnen, van Schellingwoude met 2-1 en daarna moesten we in Mijdrecht de zege aan Argon laten.(2-l) Voor de competitie begon luidde de leuze: Uithuilen en opnieuw beginnen." De bond had het wel bijzonder moeilijk gemaakt, door liefst vier degradanten (Ajax, Huizen, S.D.V.B. en Sparta N.) in een afdeling onder te brengen. Daar kwam bij dat ons elftal nog al wat spelers zag vertrekken. Toch gingen trainer Spiz Kohn en elftalleider Cees Boot onver vaard van start en het begin was bevredigend met I I punten uit 8 wedstrijden. Toen moest Spitz om gezondheidsredenen (tijdelijk) afhaken en werd het roer overgenomen door Piet Buter, die bereid was om als trainer a.i. op te treden. Hoewel de start niet flitsend was (4-0 verlies tegen V V) pakte het elftal langzaam de draad weer op met als hoogtepunt de laatste acht wedstrijden, waarin niet meer werd verloren. Hoewel Huizen niet meer te achterhalen was (kampioen), wisten Piet Buter c.s. via de nacompetitie ook promotie af te dwingen naar de eerste klas en daarmee was de doelstelling voor dit jaar onverwacht toch nog bereikt. Een fantastische prestatie van alle betrokkenen. Een speciaal woord van dank aan Piet Buter is bij deze zeker op zijn plaats. Aan Spitz Kohn, die in het nieuwe seizoen weer hoopt te beginnen, de schone taak om met ons team het komend jaar een vaste plaats in de eerste klas te verwerven. Eindstand Ajax I: Tweede klasse C.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 85