In de tweede helft trok Ajax het spel langzamerhand naar zich toe en nadat zowel Kanu als Kluivert in het veld waren gekomen en Ronald de Boer op het middenveld ging spelen werd Ajax sterker. Vijf minuten voor het einde, wanneer iedereen al aan een verlenging dacht, gebeurde het dan. Rijkaard mee naar voren en zijn pass bereikte Kluivert, die zich op een prachtige manier van zijn tegenstander ontdeed en de bal met het uiterste puntje van zijn schoen zodanig raakte dat de Milan-doelverdediger kansloos bleef. Bij heel Ajax sloeg de gekte toe, de doelpuntenmaker draaide, vol in beeld voor miljoenen toeschouwers, zijn shirt om zodat iedereen zijn naam KLUIVERT kon zien. Het feest kon beginnen en werd ook gevierd, 's-avonds in het hotel, de volgende dag in het vliegtuig van Wenen naar Amsterdam, de ereronde boven het dan al volgepakte Museumplein, waar niet elke inzittende van het vliegtuig met het team van de wapperende vleugels genoot, de aankomst op Schiphol, per bus naar de huldiging, daarna door naar de Marinewerfkade alwaar gestart werd met de onvergetelijke rondvaart door de Amsterdamse grachten. SUPERCUP De supercupwedstrijd werd op 21 augustus gespeeld en net als de vorige editie tussen Ajax en Feyenoord, maar vanwege de verbouwing van het Feyenoord Stadion werd dit keer het Olympisch Stadion het strijdtoneel. Reeds na 25 minuten spelen heeft Ajax een 3-0 voorsprong genomen en is de wedstrijd in feite gespeeld. Doelpuntenmakers Litmanen, Oulida en Kluivert. Na Feyenoord (1991), P.S.V. (1992), Ajax in 1993 en 1994 winnaar van deze Cup. 34

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 69