in Wenen gaf een zwaar verdedigend Casino te zien en Ajax kwam niet verder dan 0-0. Doordat AC Milan inmiddels bestraft was met twee punten in mindering vanwege een door een Milan- fan gegooid voorwerp welk de doelman van Casino Salzburg trof, ging Ajax redelijk zeker aan de leiding en met twee nog thuiswedstrijden voor de boeg leek plaatsing niet erg moeilijk meer. Casino Salzburg kwam op bezoek in Amsterdam en ging weer niet voor de winst, althans niet op een wijze zoals wij gewend zijn te doen. Casino kwam zelfs voor en pas drie minuten voor tijd werd de stand door Litmanen op I -1 gebracht. Vervolgens de uitwedstrijd tegen AC Milan, echter niet in het San Sirostadion want Milan moest ook als straf nog twee thuiswedstrijden op minstens 300 km. afstand van Milan spelen. De keuze was op Triëst gevallen en in het knusse stadion bracht Litmanen al na 3 minuten de stand op 0-1 in ons voordeel. In de tweede helft schoot Baresi na een voorzet van Finidi de bal in eigen doel en toen geloofden de italianen er niet meer in. Voor de tweede keer AC Milan, de trotse winnaar van de Champions League vorig jaar, verslagen. De laatste groepswedstrijd thuis tegen AEK Athene was een formaliteit. Ajax won via twee goals van Oulida en werd ongeslagen groepswinnaar met toch nog AC Milan op de tweede plaats. In de kwartfinale moest worden aangetreden tegen het ons welbekende Hajduk Split; vanwege gevaarlijke omstandigheden moesten wij de vorige keer nog uitwijken het Sloveense Ljubljana, dit keer kon wel naar Split worden afgereisd. Van Hajduk gaat niet veel uit maar Ajax kan geen potten breken en het blijft 0-0. In de thuiswedstrijd wordt vlak voor rust een 2-0 voorsprong genomen hetgeen uiteindelijk naar een 3-0 winst leidde. Voor de halve finale tegen Bayern Munchen was de belangstelling weer enorm groot en de uitwedstrijd werd bijgewoond door duizenden Ajax-fans. In een vreselijk spannende wedstrijd bleef de stand 0-0 en moest de thuiswedstrijd in Amsterdam de beslissing brengen. De mogelijkheid bestond nog steeds dat er voor de derde keer tegen AC Milan moest worden aangetreden want zij wonnen in een uitwedstrijd de andere halve finale tegen Paris SG. Zoals vaker scoorde Ajax vrij snel de openingstreffer, maar de gelijkmaker in de 36e minuut bracht ons met beide benen op de grond. Voor rust toch nog twee doelpunten en toen na 2 minuten in de tweede helft de 4-1 score op het bord kwam, leek de strijd gestreden. Bayern kwam via een penalty terug tot 4-2 en Blind mocht van geluk spreken dat zijn handsbal, wat de penalty tot gevolg had, slechts een gele kaart opleverde. Voor een angstig moment zorgde een doorgebroken Bayern-speler maar Van der Sar redde fantastisch. De ontlading kwam een minuut voor tijd toen Overmars de eindstand op 5-2 bracht, de finale was bereikt. AC Milan had ook zijn tweede wedstrijd in de halve eindstrijd gewonnen en waar al enigzins aan gedacht was, werd waarheid, voor de derde maal tegen AC Milan, nu in de finale te Wenen. ledereen wilde hier bij zijn, maar door de niet al te grote capaciteit van het stadion, kregen beide teams 17.500 kaarten toegewezen. We hadden er wel 50.000 kunnen verkopen. Reisburo Roever kreeg zo'n 10.000 man door de lucht te vervoeren, het overige deel ging met 150 bussen op stap. Naderhand bleek dat slimme Hollanders toch nog beslag hadden weten te leggen op kaarten uit andere segmenten zodat er zo'n 22.500 Ajax-aanhangers aanwezig waren. Het wedstrijdbeeld was totaal anders dan dat van de eerste twee wedstrijden tegen Milan toen Ajax het spel bepaalde. Nu was het AC Milan wat de eerste helft domineerde hetgeen overigens in slechts één echte mogelijkheid tot scoren resulteerde. 33

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 67