KNVB beker (Amstel Cup) Op 5 oktober 1994 trad Ajax I voor de eerste keer aan in het toernooi om de KNVB-beker dat dit seizoen de betiteling Amstel-Cup had verkregen. Er moest aangetreden worden thuis tegen F.C. Den Bosch en het werd uiteindelijk een moeizame 3-1 overwinning; vervolgens werd er geloot tegen N.E.C. en dat was het team uit de Ie divisie van het vorig seizoen dat Ajax in Amsterdam in hetzelfde bekertoernooi uitschakelde. Dat lukte het team uit Nijmegen dit keer niet, Ajax won met 0-3. De loting werd nu toch zeer interessant door de deelname van nog steeds Ajax 2 waarover u in een ander hoofdstuk wordt geinformeerd. Uit de koker kwamen thuiswedstrijden voor beide Ajax-teams, Ajax I tegen Feyenoord en Ajax 2 tegen F.C. Utrecht. Dit had tot gevolg dat er vele malen overleg gepleegd ging worden want duidelijk was dat het organisatorisch in Amsterdam niet te regelen was dat er tegelijk in twee stadions een zg. "risicowedstrijd" zou worden gespeeld. Uiteindelijk besloot de KNVB dat de wedstrijden tegelijk moesten worden gespeeld en daardoor moest Ajax 2 zijn wedstrijd in Utrecht spelen. Van Utrecht-zijde was men bevreesd dat Ajax beide malen zijn sterkste opstelling in het veld zou brengen, hetgeen reglementair zou kunnen. De toezegging van Ajax-zijde dat alleen de wisselspelers van het Ie elftal in het 2e zouden worden opgesteld vond geen genade in de zienswijze van de KNVB en FC Utrecht. Dit was vreemd want op die wijze komt het 2e elftal altijd uit in de compettitie en op die wijze werd ook plaatsing voor de Amstel Cup bewerkstelligd. Op 8 maart werd Ajax I in de verlenging door een doelpunt van invaller Obiku door Feyenoord uitgeschakeld en tegelijkertijd was ook Ajax 2 door een eervolle 2-1 nederlaag in Utrecht uit de bekerstrijd. Voor het eerst deelname aan de Champions League zoals tegenwoordig het toernooi voor landskampioenen van Europa wordt genoemd. Aan clubs werden, aan de hand van in het verleden behaalde resultaten in de diverse Europacupacuptoernooien, punten toegekend zodat men een ranglijst kon samenstellen waar van de nrs. I t/m 7 en de bekerhouder direct tot het toernooi werden toegelaten en de andere landskampioenen een voorronde moesten spelen waarvan de winnaars zich plaatsten bij de laatste zestien. Vervolgens werd geloot om vier poules van vier te vormen waarbij elke poule een volledige competitie zou afwerken. De loting bracht ons in een poule met AC Milan (bekerhouder), Casino Salzburg en AEK Athene; mogelijkheden om bij de eerste twee in de poule te eindigen waren aanwezig. Gestart werd met de thuiswedstrijd tegen AC Milan en in een uitverkocht huis werden de Milanezen met een 2-0 nederlaag naar huis gestuurd. Veertien dagen later boekten we een belangrijke overwinning in Athene op AEK, 1-2. De derde wedstrijd uit tegen Casino Salzburg Ie ronde, 05-10-94, Ajax 2e ronde, 30-11-94, N.E.C kwartfin. 08-03-95, Ajax F.C. Den Bosch 3 - I Ajax 0-3 Feyenoord I - 2 na verl.) De doelpuntenmakers waren: R. de Boer 3 Davids I Kanu I Litmanen I Europacup 32

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 65