De heer van Wijk vraagt nader uitleg over de situatie waarin bij afloop van een contract een lagere aanbieding wordt gedaan. De heer van Os antwoordt dat in dat geval ontslag zal moe ten worden aangevraagd en geeft het voorbeeld van de Vitesse-speler Latuheru. De heer Bosschieter informeert naar de transfersom van een speler met een Koelkast-con tract, hetgeen door van Os wordt beantwoord en spreekt zijn bezorgdheid uit over de activi teit van prof. Blompin die in EEG verband het transfersysteem ter discussie stelt. 5. Mededelingen Bestuur Commerciële zaken De heer Hillen geeft een overzicht van de verkoop van seizoenkaarten voor Amsterdam Arena. De vraag is overweldigend en het heeft er alle schijn van dat het stadion nu reeds is uitverkocht. Jeugd en Amateurs De heer Henrichs meldt dat: - de zaterdag I volgend jaar zal spelen inde Ie klasse, - 5 A-junioren zullen bij Ajax blijven en volgend jaar in de zaterdag I spelen. - de heer Henrichs heeft a.s. vrijdag een bespreking met TOS over de verhuizing van TOS, waarna hij hoopt dat TOS zijn bezwaarschrift tegen de kapvergunning zal intrekken en hij geeft nader uitleg over de activiteiten van de Al tijden het toernooi in Groningen. Technische zaken De heer Kraan doet verslag van het feit dat Sparta 2 kampioen is geworden, maar dat ons tweede elftal zich toch rechtstreeks heeft geplaatst voor de voorronde van de Amstel Cup. Tevens vermeldt hij dat ADO de serie wedstrijden in het kader van de Challenge Cup heeft gewonnen en dat deze wedstrijden reeks ook volgend jaar (op donderdagavond) zullen wor den gespeeld. Aan de verrichtingen van het eerste elftal hoeft niks meer te worden toegevoegd. Algemene zaken De heer van Praag spreekt nogmaals uit dat het Bestuur wel degelijk geïnteresseerd is in het wel en wee van de oud spelers en graag met hen tot een actieve dialoog zou komen. Om die reden ook heeft het Bestuur de oprichting van Lucky Ajax gestimuleerd. Vanwege het feit dat Lucky Ajax nog niet is uitgegroeid tot een hechte vereniging komt die actieve dialoog helaas ook niet tot stand. Tevens meldt de heer van Praag dat hij zich heeft gestoord aan de uitlating van de heer Swart en Keizer in het weekblad Aktueel. Financiële zaken De kantoorstaf zal worden uitgebreid met een medewerker Kaartverkoop, een assistente Perszaken en PR en met een Directie-secretaresse. T.a.v. contracten en contractverlengingen meldt de heer van Os dat: - geen enkele vereniging zich bij Ajax gemeld heeft voor Seedorf, - Danny Blind een twee-jarige overeenkomst met Ajax heeft gesloten, - De Braziliaanse speler Santos een vierjarig contract heeft getekend, en - dat indien er concrete belangstelling voor de speler van Vossen en v.d. Brom bestaat, deze Ajax kunnen verlaten. 26

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 53