Notulen Ledenraadsvergadering 13 juni 1995 1. Opening Bericht van verhindering ontvangen van de leden Deegen, Neefjes en Oudendijk, alsmede de heren Coronel, Oldenhof en Holsheimer. De heer Gianotten complimenteert het Bestuur namens de ledenraad, met de behaalde resul taten. 2. Ingekomen stukken Brief van de heer Oudendijk waarin hij commentaar geeft op de notulen van de vergadering van 2 mei (zie onder punt 3.) en waarin hij het Bestuur bedankt voor het feit dat de contribu ties voor het komende seizoen niet worden verhoogd. 3. Vaststellen notulen Ledenraadsvergadering 2 mei 1995 ad. pag. 2. financiële zaken Waakzaamheid ten aanzien van de aanstaande bouw- en inrichtingsuitgaven is geboden. Permanente aandacht voor de kwaliteit van de spelersselectie is vereist. ad. pag. 2. voorstel wijziging huishoudelijk reglement, art. 2 De tekst "De Ledenraad kiest telkenjare de Commissie van redactie". De Commissie is ver antwoording verschuldigd aan het Bestuur", dient te worden gewijzigd in: "Het Ajax-clubblad is het officiële orgaan welke periodiek, doch tenminste 6 (zes) keer per verenigingsjaar, zal verschijnen. De hoofdredacteur is verantwoording verschuldigd aan het Bestuur". ad. pag. 3. bespreking commercie Het advies vanuit de Ledenraad om zorgvuldig om te gaan met de communicatie richting con sument daar waar het gaat om de prijsverhoging van seizoenkaarten '96/'97. Met opname van de bovenstaande toevoegingen worden de notulen vastgesteld. 4. Bespreking transfersysteem De heer van Os geeft een heldere uiteenzetting van het transfer systeem. Aan de orde komen: - Het verschil tussen A-contracten, B-contracten, junior-A contracten en Koelkast-contracten. - De beloningsstructuur. - Transfersommen bij afloop van contract en bij lopende contracten en de verschillen daarbij tussen overgangen binnen Nederland en naar Buitenlandse verenigingen. - Clausules - Transferwaarde-verzekering De heer Gianotten spreekt zijn verbazing uit over de verschillen tussen de UEFA-regels en de KNVB-regels in deze. De heer Blekkenhorst vraagt of de genoemde regelingen ook gelden voor Braziliaanse spelers, hetgeen door van Os wordt bevestigd. De heer van Eijden vraagt of de Champions League premies mee- tellen bij de vaststelling van het totale salaris van de speler, hetgeen wordt bevestigd. 25

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 51