De stage van Pettersson heeft niet geleid tot een overeenkomst. Hopelijk zullen er nog enkele contracten die in 1996 aflopen, kunnen worden opengebroken. Aan het eind van dit seizoen lopen de contracten van Blind en Oulida af. Het vermogen aan het eind van dit seizoen zal 47 miljoen gulden bedragen; hiervan is zeker 20 miljoen nodig voor de realisatie van het Nieuwe Stadion II en 5 miljoen voor de aankleding van het Nieuwe Stadion I. Voorts is er nog een reservepot voor transfers. Bosschieter vraagt of er veel verandering is in de prognose van nu en die van de vorige keer. Dit is inderdaad het geval doordat er in die periode op het veld resultaten zijn behaald die inkomsten hebben opgeleverd. Oudendijk stelt dat hij de vorige vergadering het beleggingselement had aangehaald en vraagt of hier nog iets over te melden is. Van Os deelt mede dat er gekozen is voor aanschaf van Staatsobligaties zodat er een wat hogere rente-opbrengst zal worden gerealiseerd. De financiële commissie steunt deze keuze. Henrichs; Over de jeugdopleiding met de Al als vlaggeschip zijn we tevreden hoewel de concurrentie van dit elftal enigszins ondermaats blijft. Aan de ledenraadsleden is inmiddels een video over de jeugdopleiding toegezonden. De zaterdag I zal vermoedelijk geen kampioen worden maar een kans op een periodetitel zit er nog steeds in. Aangaande het Nieuwe Stadion II kan worden medegedeeld dat de voortgang op schema ligt; De Gemeente Amsterdam heeft met de Gemeente Ouder Amstel overeenstemming bereikt over de aankoop van "De Toekomst". Ajax zal het benodigde terrein weer van de Gemeente Amsterdam kopen. Er lopen nu een aantal ambtelijke zaken waarbij de tijdsfactor het grootste probleem is. Met de bouw zal in augustus moeten worden gestart aangezien deze een 10 tot I I maanden in beslag zal nemen. We zijn akkoord met de architect en met het voorlopige ontwerp, er wordt nu gewerkt aan het definitieve ontwerp. Op de vraag van Waas of er aanwijzingen zijn die de bouw mogelijk zouden kunnen vertra gen, wordt geantwoord dat dit niet het geval is. Vervolgens wordt er enige tijd gediscussieerd over een aantal kritische opmerkingen in het magazine richting diverse jeugdspelers; de meningen zijn verdeeld of dit nu wel of niet gepu bliceerd had moeten worden. Van Praag: Er is een conflict ontstaan met de KNVB over het afstaan van spelers (Kluivert) voor de WK- junioren hetgeen midden in het seizoen plaatsvindt. Gianotten is van mening dat dit principieel aan de orde moet worden gesteld, niet alleen bij de KNVB maar ook bij de FIFA en UEFA. Voorts wordt medegedeeld dat de A-selectie zich uit eigen beweging niet beschikbaar heeft gesteld voor de vriendschappelijke interland tegen Portugal. Het Bestuur en de Techn. Staf van Ajax staan achter de beslissing van de spelers. De redenen voor de weigering zijn dat er zo maar een vriendschappelijke wedstrijd wordt ingelast in een overvol programma en dat door het selecteren van Kluivert voor de WK-juni- oren er geen rekening wordt gehouden met het belang van de Ajax-selectie. Op de vraag van Timman sr. of de WCS door de spelers is ingelicht, wordt ontkennend geantwoord. 5. Rondvraag Door Bosschieter wordt gevraagd of er een conflict is met Feyenoord n.a.v. verschillende publikaties. De voorzitter deelt mede dat de zaken met betrokkenen zijn uitgesproken. Andriese vraagt hoe het mogelijk is dat er al geadverteerd wordt met kaarten voor de Champions Leaguewedstrijd terwijl de verkoop nog niet eens gestart is. Uitgelegd wordt hoe 20

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 41