3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 r i 3 3 3 <3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 -3 3 -3 3 3 r' -L c Van Os vult aan dat Bogarde aangetrokken is als compensatie op links; de huidige contracten zien er prima uit en de selectie is goed op peil; indien het toch tot transfers mocht komen, zijn de te ontvangen transfersommen van een niveau dat investeringen mogelijk zijn. Schoenaker spreekt zijn angst uit over een scheiding van prof- en amateursectie door de afstand tussen het Nieuwe Stadion en het complex van de Jeugd-en Amateurafdeling; de bin ding moet blijven bestaan. Het Bestuur is van mening dat alles zal gedaan worden om afstand tussen beide secties te voorkomen. Op de vraag waarom Ajax niet voor een internaat, met name voor buitenlandse jeugdspelers, heeft gekozen antwoordt Henrichs dat Ajax na opgedane ervaring o.a. vanwege problemen bij PSV alsmede psychische oorzaken een voorkeur heeft uitgesproken voor gastgezinnen. Besloten wordt het het beleidsplan op een der komende vergaderingen weer eens getoetst zal worden. Timman is van mening dat het voorprogramma bij wedstrijden in het Ol.Stadion naar een hoger niveau moet, met welke mening door het bestuur wordt gedeeld. Het vele vuurwerk bij Europacupwedstrijden levert nog steeds boetes op en middels de door een voorzitter opgestelde brief gericht aan de supporters zal dit hopelijk effect hebben; bij de eerstkomende wedstrijd zal nadrukkelijker worden gefouilleerd; helemaal uitbannen zal nooit lukken maar getracht zal worden het vuurwerk tot een minimum te beperken. Als andere vorm van entertainment is gekozen voor het verstrekken van rode en witte vlag getjes aan alle toeschouwers. Gianotten vindt het een zorgwekkende ontwikkeling dat de Bond spelers van de A-selectie van Ajax zal opeisen voor de WK-junioren in Nigeria. Het Bestuur deelt de mening van de Direkteur Betaald Voetbal van Ajax om deze spelers niet af te staan; er zal hierover een gesprek worden aangegaan met de Bondsvoorzitter. Erelid Schoevaart zegt dat hij niet zo bang is voor een splitsing in de vereniging bij bespeling van twee complexen; indien een ieder zich maar laat zien op beide complexen, zal dit best meevallen. Henrichs stelt dat dit wel een fysieke scheiding is maar geen geestelijke. Voorts deelt hij mede dat er een tweetal filmpjes over de jeugdopleiding zijn samengesteld waarbij men een goed beeld krijgt over datgene wat er gaande is. Aan de ledenraadsleden zal een exemplaar worden toegezonden. 7. Sluiting Nadat de voorzitter Van Eyden bijzonder veel succes heeft toegewenst in zijn nieuwe functie bij de KNVB en hem bedankt heeft voor zijn inzet in de ledenraad, sluit hij de vergadering. Volgende vergadering dinsdag 14 februari 1995, Aldus goedgekeurd in de vergadering van 14 febr. 1995 Amsterdam, 3 februari 1995 M.van Praag voorzitter G.M.Holsheimer Secretariaat 18

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 37