Met de trainers De Haan en De Koning is een afvloeiingsregeling overeengekomen. De spelers Grim en Bogarde zijn gekocht, Tuhuteru is verhuurd aan RBC en met trainer F.Hoek is een nieuwe overeenkomst aangegaan. Oudendijk vraagt wat de visie van het Bestuur is t.a.v. van de zeer gunstige balanspositie; geld oppotten is zijns inziens niet goed, dit moet rollen. Van Os is van mening dat Ajax aan de vooravond staat van een totale vernieuwing; de komen de jaren zullen er zeker investeringen gedaan worden en het budget hiervoor is beschikbaar. De investeringen in het nieuwe stadion zullen minimaal 10 tot 12 miljoen bedragen. Voor het aantrekken van spelers is ook een dergelijk bedrag in de komende tijd beschikbaar. Van Wijk sluit zich aan bij de visie van Van Os; de vraag vanuit de fin.commissie was ook wat de ideeën waren van de techn.leiding en die stelde dat er in het binnenland niets te koop is; Ronaldo wilde men wel, dat ging niet door. 6. Verslag Financiële Commissie Conform artikel 28, lid 9 van de statuten van de A.F.C."AJAX" brengt de financiële commissie verslag uit van haar werkzaamheden over het verenigingsjaar 1993-1994. Ook het afgelopen verenigingsjaar heeft de financiële commissie in een open en goede sfeer met het bestuurslid financiële zaken, de heer A.L. van Os en de directeur financiële zaken, de heer drs M.P. Oldenhof op de volgende data vergaderd: 24 november 1993 22 december 1993 1 februari 1994 12 april 1994 5 september 1994 8 september 1994 De algemene financiële positie van Ajax, de transfers, het verlengen c.q. openbreken van con tracten, het nieuwe stadion, de afwikkeling van de FIOD zaak, het jaarresultaat 1993/1994 en de begroting 1994/1995 waren onder meer de gesprekspunten. Op maandag 5 september 1994 is het jaarresultaat 1993/1994 met de heer G. Baars, accoun tant van Coopers en Lybrand Dijker van Dien en het bestuur besproken. Vastgesteld kan worden dat het Bestuur, nu ook alle fiscale zaken tot en met 1991 met de Belastingdienst zijn afgewikkeld, ervoor gezorgd heeft dat de financiële positie van de A.F.C."AJAX" er zeer goed voorstaat. De cijfers hebt u reeds van de heer van Os vernomen. Daar met ingang van het seizoen 1994/1995 Price Waterhouse onze externe accountant is geworden, heeft de finan ciële commissie de heer G. Baars bedankt voor zijn laatste jaarverslag en de goede samen werking in de afgelopen jaren. Teneinde de goede financiële positie te kunnen continueren onderschrijft de financiële com missie het advies van de accountant, om de kosten (in de ruimste zin van het woord) nauw lettend te blijven volgen. Verder dient bij het beoordelen van de financiële positie 1993/1994 nog rekening te worden 10

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 21