Notulen van de jaarvergadering van de ledenraad van 8 september 1994 1Opening Bericht van verhindering ontvangen van het ledenraadslid Neefjes en het bestuurslid Henrichs. Aanwezig derhalve 23 leden, de ereleden Potharst, Schoevaart en Timman, de bestuursleden Van Praag, Coronel, Van Os en Kraan en de heren Van Eyden, Oldenhof en Holsheimer, De voorzitter heet allen welkom. 2. Ingekomen Stukken geen 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 16 juni 1994 biz. I Er zijn 6 elftallen kampioen geworden i.p.v. 7. 4.Jaarverslag van het secretariaat over het verenigingsjaar 1993-1994 C.A.van Eyden merkt op dat in de statistiek op blz. 36 de gegevens van Rijkaard ontbreken. Kraan wijst er op dat op blz. 6 abusievelijk staat vermeld dat hij de functie commissaris Algemene Zaken heeft; dit moet zijn Technische Zaken. 5. Jaarverslag van het bestuurslid Financiële Zaken over het boekjaar 1993-1994 De rekening van baten en lasten 1993/1994, de balans per 30 juni 1994, het recette-overzicht en de begroting 1994/1995 worden uitgedeeld waarbij Van Os een uitgebreide toelichting geeft. In de begroting is te zien dat de inkomsten uit de Europacupwedstrijden aanmerkelijk hoger zijn begroot hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit dat we nu al zeker zijn van drie thuiswed strijden voor de Champions League. De personeelskosten zijn hierdoor ook weer hoger opgenomen. Indien de kwartfinale bereikt mocht worden dan zullen beide posten aanzienlijk stijgen. Er is een verhoging van opbrengst seizoenkaarten te zien, waardoor er echter een lagere recette-opbrengst zal zijn. Ook de sponsoring geeft weer een stijgend beeld te zien hetgeen het gevolg is van een nieuw contract met de hoofdsponsor, dat er meer sponsors zijn en doordat de bedragen opgetrokken zijn. Door deelname aan de Champions League is de opbrengst TV gedaald. Met de spelers zijn inmiddels afspraken gemaakt t.a.v. de premies voor de wedstrijden in de Champions League wat er op neer komt dat 45% van de inkomsten hieruit als premie zal worden uitgekeerd. Op de vraag hoe het mogelijk is dat de afspraken met de spelers in de V.l. terecht zijn geko men wordt geantwoord dat dit niet van het Bestuur afkomstig is. Voorts deelt Van Os mede dat Menzo aan PSV verkocht is waarbij Ajax zich geërgerd heeft aan de opstelling van het PSV-bestuur in deze zaak; Dan Petersen is verkocht aan Monaco, hij wilde niet verder bij Ajax en voor Alflen loopt inmiddels de afkeuringsprocedure. Voor Ronaldo is een bod uitgebracht van 6 miljoen dollar; de club wilde praten maar de zaak waarnemer van de speler had inmiddels een voorbespreking met PSV gehad die stelde dat zij de prijs wilde betalen die Ajax wilde betalen. 9

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 19