maar een gastgezin dat een persoonlijke individuele benadering van de jeugdige speler waar borgt, kan een uitstekend alternatief zijn. Als resultaat van diverse acties hadden zich tien potentiële gastgezinnen aangemeld, waarvan, na huisbezoek en zorgvuldige verdere screening, zeven overbleven. Op het moment van schrijven van dit jaarverslag is de Begeleidingscommissie bezig met het onderbrengen van drie buitenlandse stagiaires in een gastgezin, want ook daar is een gastgezin beter dan b.v. een hotel. Een toekomstige B-I jeugdspeler heeft zojuist kennis gemaakt met zijn gastgezin. Deze activi teiten zullen we zeker tijdens de zomerstop nog voort moeten zetten. Voorts heeft de Begeleidingscommissie de verhuizing van een gezin begeleid, dat vanuit het Oosten van het land naar Almere is verhuisd. Voeg daarbij het adviseren van enkele spelers van het tweede elftal voor hun studie en de vele contacten met de Directie Dienstplichtzaken te Kerkrade om spelers uit de militaire dienst te houden c.q. op een voor Ajax gereserveerde voorkeurs plaats in Amsterdam te krijgen en het beeld van de werkzaamheden van de Studie- en Begeleidingscommissie in het seizoen '94-'95 is redelijk compleet. Rest ons tenslotte nog om hier kennis te geven van de prima samenwerking en goede com municatie met het Bestuurslid Hennie Henrichs en de Directeur Opleidingen Co Adriaanse en we hopen en verwachten, dat deze lijn zich in het volgend seizoen zal voortzetten. CONTROLE COMMISSIE De commissie bestond op I juli 1994 uit de volgende heren: G.H. van Cooten G. Couton, voorzitter G. Dermout A. Holleboom R. de Jong H.B. Lauer J. Meyer J.G. Nieberg R. Ojevaar J.J. Portengen W.H. Rossen, secretaris W.H.J. Schilperoort C. Snijder H.J. Teunissen W. Waayer W. Wassenaar Buiten de activiteiten op zondag zijn vele leden van deze commissie beschikbaar voor allerlei werkzaamheden zoals assistentie bij kaartverkoop, open dag, persdag en rondleidingen. 56

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 113