EVENEMENTENCOMMISSIE De evenementencommissie heeft zich weer volop kunnen uitleven in het afgelopen vereni gingsjaar. Voor alle geledingen binnen de vereniging werden activiteiten georganiseerd die qua omvang van heel verschillende aard waren. Bij de meeste activiteiten stond het inhoud geven aan het verenigingsleven centraal. In bepaalde gevallen zijn activiteiten onderdeel geworden van het opleidings- en/of trainings programma. Denk in dit verband aan een teambuildingsweekend in de Ardennen. Maar ook voor de jeugd zijn vergelijkbare activiteiten georganiseerd. Gezien de toename van dit soort activiteiten en de hoeveelheid geld die gepaard gaat met de organisatie heeft de commissie bij het bestuur aangekaart dat de financiële bijdrage vanuit een ander budget moet komen. Hoogtepunt voor de evenementencommissie was uiteraard het organiseren van het kam pioensfeest met daaraan gekoppeld het winnen van de Champions League. In de wetenschap dat dit feest weer eens op een andere manier moest worden georganiseerd, heeft de com missie zorgvuldig alle mogelijkheden afgetast. Uiteindelijk is een locatie gevonden met een programma-invulling die voor alle gasten interessant zou zijn. Gezien de reacties na afloop is de commissie aardig in haar opzet geslaagd. De evenementencommissie bestaat 5 jaar en heeft in die periode in dezelfde samenstelling gewerkt. Onder voorzitterschap van Thijs Lindeman heeft de commissie die verder uit Cees van Rooyen, Floris Thoolen, Tom Mulder en secretaris Jan Buskermolen bestaat, in het afgelo pen verenigingsjaar veel vergaderd over activiteiten die in het komende verenigingsjaar plaats zullen vinden. Het betreft o.a. het slaan van de eerste paal voor het nieuwe jeugd- en ama teurcomplex (Stadion 2), de sluiting van De Meer/Voorland en de opening van Stadion 2 aan het begin van seizoen 96/97. Gezien het grote aantal activiteiten is de commissie uitgebreid met Wim Bohnenn. Hij ver zorgt al jaren allerlei activiteiten o.a. de inhuldiging van Ajax op het balkon van de Stads schouwburg bij het kampioenschap en was ook verantwoordelijk voor de ontvangst van Ajax op het Museumplein na het winnen van de Champions League. Met deze uitbreiding zal de commissie in staat blijven om op alle fronten actief inhoud te geven aan het verenigingsleven van A.F.C. Ajax. JAARVERSLAG STUDIE- EN BEGELEIDINGSCOMMISSIE Het seizoen '94-'95 zal in de annalen van de A.F.C. Ajax bijgeschreven worden als een jaar waarin op sportief gebied op allerlei niveaus zeer grote successen werden behaald, daarvan zal zonder twijfel elders in dit jaarverslag relaas worden gedaan. Alhoewel de sportieve pres taties van de Studie- en Begeleidingscommissie zeker niet in het behalen van kampioenschap pen of Europacups te meten zijn, heeft ze op haar gebied dit jaar zeker ook weer het nodige bijgedragen aan de specifieke Ajaxcultuur. Voor wat de studiebegeleiding aan de jeugdige spelers van de professionele opleiding betreft, zijn er dit jaar weer de gebruikelijke inspanningen geleverd en over het algemeen met redelijk succes, zoals bleek uit een brief van een school waar drie jonge Ajaxieden het onderwijs vol gen en die eindigt met: "kortom goede resultaten en tevredenheid op school over "onze" Ajaxieden Laten we duidelijk zijn; zo gaat het niet op elke school, en zoals gebruikelijk hebben we op het moment van schrijven van dit jaarverslag niet alle resultaten binnen, maar we zijn niet ontevreden. Het is ons ook dit jaar weer gelukt om de circa vijftig scholen op een lijn te komen en evenwicht te vinden tussen het trainingsrooster van de Directeur Opleiding en de 54

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1995 | | pagina 109