ALGEMEEN Het verenigingsjaar 1993-1994 is een jaar geworden met vele hoogtepunten voor de vereni ging. Ze werden in de Inleiding al genoemd, namelijk landskampioenschappen voor het eerste en tweede elftal, alsmede voor de A en B junioren. Zoveel landskampioenen in een seizoen hadden we nog niet meegemaakt. Voor de vereniging is het schitterend dat vrijwel al onze wedstrijden uitverkocht waren en het aantal seizoenkaarten weer naar een recordhoogte steeg. Het is ook daarom belangrijk dat het nieuwe stadion er komt en zo langzamerhand kunnen we de contouren hiervan steeds meer aanschouwen. Financieel ging het ons ook dit seizoen goed, maar vergist u zich niet in de noodzakelijke investeringen die nodig zijn in het nieuwe stadion en het bijbehorende amateurcomplex. Teleurstellingen waren er helaas ook zoals de degradatie van ons eerste zaterdagteam uit de eerste klasse, nadat deze klasse na een imposante opmars in de afgelopen jaren was bereikt. Uitschakelingen binnen een paar dagen in de kwartfinale van de Europacup en de halve finale van de KNVB-beker deden ook pijn. Toen dan toch in het Olympisch Stadion de landstitel werd behaald, brak het feest los en was er een uitstekende huldiging georganiseerd waar iedereen van kon genieten. Slechts van een Rotterdams dagblad klonk nogal wat zure kritiek maar dit bleek naderhand bij het WK niet het enige foutje van betrokken journalist. Van Stefan Pettersson werd afscheid genomen na afloop van de, overigens verloren, wedstrijd tegen FC Groningen op een wijze die het afscheidsfeest van vorig jaar, toen Bergkamp en Jonk de club verlieten, deed verbleken. De ongelooflijk populaire Pettersson kreeg een grandioos afscheid georganiseerd in samenwerking met de AJAX Supportersvereniging. Konden we vorig jaar melden dat de groei van de supportersvereniging enorm was, thans is het niet anders en naderen we het ledenaantal van 30.000 met rasse schreden. In samenwerking met de Politie Amsterdam en C.S.U. werd verder gewerkt aan de opleiding van stewards en gesteld kan worden dat het stewardbestand thans voldoet aan de aangepaste eisen voor de Wet op de Weerkorpsen. Uitbreiding van het bestand blijft nog steeds een aktiepunt. De intrede van het Cotass-systeem ondervond vertraging maar het projekt gaat zeker voort. Door het Bestuur werd in het afgelopen seizoen een beleidsplan voor de korte en lange ter mijn opgesteld, welk plan uitgebreid met de ledenraad werd doorgesproken en aangepast waar nodig.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1994 | | pagina 7