Vanwege de niet ongevaarlijke situatie in Split, werd in eerste instantie de wedstrijd tegen Hajduk vastgesteld in Zagreb. Toen ook daar een aantal weken voor de vastgestelde wedstrijd geen garanties voor een veilig bezoek konden worden verkregen, werd nadat wij onze bezwa ren bij de UEFA kenbaar hadden gemaakt, Hajduk 5 dagen voor de wedstrijd verplicht gesteld de wedstrijd in een neutraal land te spelen, hetgeen uiteindelijk het naburige en veilige Ljubljana in Slovenië werd. Aldaar werd een 1-0 nederlaag geleden, maar in de thuiswedstrijd werden de zaken met een 6-0 overwinning rechtgezet. De tweede ronde werd er geloot tegen Besiktas, eerst thuis wat een moeizame 2-1 overwinning opleverde. In Turkije aan de Bosperus zou het een hel worden zo verzekerde men ons; op de dag van de wedstrijd 's morgens vroeg was het bij het stadion al een drukte van belang; omstreeks 12 uur ging het stadion al open (aanvang wedstrijd was 20.00 uur) en vanaf het begin heerste er een enor me sfeer. Die bleef zo ondanks het feit dat Ajax een regelmatige 0-4 overwinning behaalde. De kwartfinale tegen Parma A.C. thuis in wederom een uitverkocht Olympisch Stadion bleef steken op een 0-0 gelijkspel en dat beloofde een moeilijke uitwedstrijd. Dat werd het ook en eigenlijk werd Ajax naar een kansloze 2-0 nederlaag gespeeld. Supercup Onder de naam PTT Telecom Cup werd voor aanvang van het seizoen 1993-1994 de wed strijd om de supercup gespeeld tussen de landskampioen en de bekerwinnaar. Een Feijenoord-Ajax, weliswaar niet geheel uitverkocht vanwege gestelde voorwaarden door de Burgemeester van Rotterdam, verliep voor ons bijzonder gunstig ondanks een zestal geblesseerde A-selektiespelers, er wordt met 0-4 gewonnen door doelpunten van Litmanen (2x), F. de Boer en Overmars. Na Feijenoord (1991), P.S.V. (1992) nu dus Ajax in 1993 winnaar van deze Cup. 34

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1994 | | pagina 69