Op de vraag of er gedacht is aan de noodzakelijke ruimte voor de Studie- en Begeleiding wordt geantwoord dat dit in het pakket van wensen en eisen zit. Vervolgens worden de financiële cijfers t/m 30 maart uitgedeeld. Van Os geeft een toelichting hierop waarna men verder geen vragen heeft. Voorts wordt medegedeeld dat met zowel Van Gaal als Van der Lem nieuwe tweejarige over eenkomsten zijn afgesloten, met Litmanen is een nieuwe driejarige overeenkomst tot stand gekomen, Pettersson gaat na dit seizoen terug naar Zweden en de afkeuringsprocedure van Alflen is opgestart. Het contract met het concierge-echtpaar Van Welie is beëindigd waarvoor inmiddels nieuwe mensen in dienst zijn gekomen. Verder zijn er nog aflopende contracten van Menzo en Petersen. Coronel deelt mede dat het bezwaar van het Olympisch Stadion t.a.v. het nieuwe stadion ingevolge de hinderwet ook nu door de Raad van State is afgewezen. Er zijn twee nieuwe commissarissen in de Raad van Commissarissen Nieuwe Stadion benoemd t.w. de heer Rutgers namens de aandeelhouders en de heer de Kok namens de founders. F.de Grave zal de opvolger van Genet worden en vermoedelijk zal de nieuwe burgemeester zijn vorige collega opvolgen. Het Bestuur van Ajax heeft besloten dat de commissarissen Coronel en Van Os hun functie nooit op persoonlijke titel zouden behouden maar, in geval van, terug zullen geven aan Ajax. Het aantal founders zal vermoedelijk oplopen tot 8 stuks waarbij 45 miljoen gulden mee gemoeid is. Coronel maakt vervolgens Van Eyden een compliment vanwege het feit dat er weer een drie tal sponsors zijn aangetrokken, namelijk de Staatsloterij, Filmnet en Price Waterhouse. Totaal zijn er nu 13 sub-sponsors die allen minimaal hfl. 375.000,= betalen. Er lopen in de komende tijd geen contracten meer af. Ooit is gesteld dat 10 sub-sponsors wel het maximum aantal zou moeten zijn, maar dit aanbod kan men niet laten gaan. Het lijkt er op dat het kampioenschap het 2e elftal niet meer kan ontgaan, aldus Kraan; toch zeker een succes nu er voor de eerste keer in de reserve-eredivisie is gespeeld. Hiermede is tevens plaatsing voor het grote KNVB-bekertoernooi bewerkstelligd. Het I e elftal heeft in de afgelopen periode wat deukjes opgelopen zoals uitschakelingen in de EC tegen Parma en voor de KNVB-beker tegen NEC. Voor de competitie werd verloren tegen Feijenoord en Volendam. Oorzaak moet gezocht worden in vormverlies en blessures. De trainingen zijn in de afgelopen periode wat aangepast en het vertrouwen bestaat dat de klus voor het kampioenschap toch geklaard wordt. Feldmann merkt op dat er toch wat aanvullling bij de A-selektie zal moeten komen, zeker internationaal gezien. Tevens stelt hij dat niet iedere speler op meerdere plaatsen inzetbaar is en dat dit hooguit 2 a 3 spelers zijn die dit kunnen. Kraan antwoordt dat Van Gaal ditzelfde ook zo heeft ervaren. Oudendijk vraagt zich af of Ajax voor de wedstrijd tegen Parma uit wel een goede voorberei ding heeft gehad en of men zich in de pers niet al te veel als underdog heeft beschouwd dan wel kansloos heeft geacht. De voorzitter is het hier niet mee eens. De voorzitter memoreert de voortgang over de opleiding van stewards, die thans een ver volgopleiding gaat krijgen in de vorm van meereis-steward. Het streven is er naar het aantal 24

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1994 | | pagina 49