5. Mededelingen Bestuur Henrichs deelt de vergadering mede dat hij met Adriaanse de voortgang van de jeugdoplei ding in samenhang met de zaterdag-amateurafdeling heeft besproken. Gezien een aantal ont stane problemen is besloten om de zaterdagafdeling in te brengen in de opleiding; in het 2e elftal komen jeugdige spelers te weinig aan voetballen toe en een uitwijk naar de zaterdagaf deling tussentijds is reglementair niet toegestaan. Thans zal het zo zijn dat de jeugdopleiding wordt verlengd t/m 19 jaar, behalve voor de grote talenten die wel rechtstreeks doorgaan naar het tweede elftal. De overigen krijgen dan de kans om via de zaterdag I naar het 2e elftal te gaan. In de zaterdag I zullen dan 4 tot 6 Ie jaars senioren spelen aangevuld met de wat oudere geroutineerdere spelers. Op de vraag vanuit de vergadering of Van Gaal op de hoogte is van deze beleidsaanpassing, wordt bevestigend geantwoord. Henrichs stelt dat deze ombuiging een paar jaar zal kosten voordat het helemaal goed zal draaien. Op de vraag of het wel aantrekkelijk is voor de 'oudere' speler om bij Ajax te komen cq. te blijven indien door Ajax geen vergoeding worden verstrekt, wordt geantwoord dat uitsluitend reiskosten worden vergoed. Op de vraag of met de beleidsaanpassing ook de trainerswisseling mee van doen heeft, wordt ontkennend geantwoord. Geaccepteerd wordt dat mogelijk op een lager niveau dan de I e klasse geacteerd zal moeten worden, doelstelling blijft wel de Ie klasse. Trainersbeoordeling De groep jeugdige spelers die nu doorgaan naar de zaterdag I, moeten niet in trainingsinten siteit terug, vandaar dat fulltime trainer Kohn de zaterdag I onder zijn hoede krijgt waarbij ook tijd vrij komt voor individuele training. Directeur opleiding Adriaanse zal geen eigen elftal gaan trainen of begeleiden; wel zal hij aktief deelnemen in trainingen van zijn gehele afdeling. H.Borman zal de A I gaan doen en D.de Groot komt als trainer bij de A 2; De Groot is zeer geschikt om de jeugd van omstreeks 16 jaar te begeleiden. H.Otto zal de B-junioren gaan doen, H.de Regt de C-junioren, J.OIde Riekerink de D-junioren en P.Ladru blijft bij de E-junioren. De trainers de Haan en de Koning gaan Ajax verlaten. Aan hen was aangeboden de zaterdag 2 en 3 te gaan trainen maar beiden zijn hier niet op ingegaan. Opgemerkt wordt dat er drie nieuwe trainers komen en dat er twee typische Ajax-mensen als trainer weggaan. Volgens Henrichs is dit toeval. De lijst van Lucky Ajax is ook doorgenomen om mogelijk daar kandidaten uit te halen. Buiten de naam van A.Muhren, die om bekende reden weg is gegaan, komt hier geen geschikte kandidaat op voor. De in het afgelopen seizoen aangetrokken Aerobic-trainer gaat het komend seizoen ook de B 2 onder zijn hoede nemen. Op de volgende vergadering zal Henrichs met informatie komen t.a.v. het nieuwe jeugd-en amateurcomplex. Het is voor 90% zeker dat we op de terreinen van JOS/De Toekomst gaan spelen. 23

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1994 | | pagina 47