waaronder 1700 seizoenkaarthouders. Er worden busreizen georganiseerd naar zowel thuis- als uitwedstrijden, de groepering Schijnbeweging is lid geworden en draait mee in de vervoerscommissie, de regiostructuur is opgezet waar diverse aktiviteiten worden georganiseerd, landelijk zullen er jaarlijks drie aktivi- teiten worden georganiseerd. Gedacht wordt aan het opzetten van een Ajax-youngstersclub, daarna zal gewerkt worden aan het opzetten van een Europese Supportersvereniging. Gekeken zal worden naar een toekomstige behuizing in de omgeving van het Nieuwe Stadion. Via de zg. claimregeling neemt de supportersvereniging voor wedstrijden die in het Ajax-sta- dion worden gespeeld, zo'n 700 tot 1000 kaarten af. De voorzitter informeert de vergadering over het Cotass-systeem waarvoor alle clubs uit de Ere-divisie hun medewerking hebben toegezegd. Ook Ie divisie-clubs kunnen meedoen. Straks zal een ieder die wedstrijden wil bezoeken in het bezit moeten zijn van een clubcard, dan wel dient men seizoenkaarthouder te zijn. Op vertoon van een clubcard kan men bij Staatsloterij-adressen een toegangskaart voor een wedstrijd kopen. Voorrang voor bijvoor beeld een Europacupwedstrijd kan worden gegeven aan seizoenkaarthouders en leden van de supportersvereniging. Tot het eind van dit seizoen zullen er een aantal proeven worden gedaan rondom de verkoop van toegangskaarten door P.S.V., Willem II en Ajax. De clubs krijgen de initiele kosten door de KNVB vergoedt; ook de door de clubs te betalen fee aan Cotass is in aanleg door de KNVB voldaan. De echte automatische toegangscontrole zal voor Ajax pas in het Nieuwe Stadion plaatsvinden. 7. Mededelingen Bestuur. Bestuurslid Kraan deelt mede dat Ajax 2 de laatste wedstrijden op weg naar de eerste plaats is; hij wijst er op dat een eventueel kampioenschap recht geeft op deelname aan het KNVB- bekertoernooi. De laatste zeven wedstrijden zijn door Ajax I gewonnen. Tegen P.S.V. uit wordt het een belangrijke wedstrijd, de bekertoernooien geven ook nog perspectief. De trip naar Thailand is goed verlopen, er is veel getraind alleen de wedstrijden zijn wat ongunstig verlopen. De direkteur Betaald Voetbal wil liever wat dichter bij huis blijven maar hiervoor waren er deze keer geen aanbiedingen. Wat blessures betreft gaat het inmiddels weer de goede kant op zodat de selectie vrijwel weer compleet is. Coronel deelt mede dat Commodore niet langer tot de sponsors van Ajax behoort. Het bedrijf liep de afgelopen tijd zeer slecht zodat besloten is het contract af te kopen. Met alle andere sponsors zijn de contracten verlengd of zullen worden verlengd en dat alles op peil van fl. 375.000,= per sub-sponsor. Voor wat betreft het Nieuwe Stadion kan medegedeeld dat de aandelenverkoop weer wat is aangetrokken. Het aantal founders bedraagt nu 6 maar de nummers 7 en 8 komen er aan. 19

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1994 | | pagina 39