Algemeen Het verenigingsjaar 1992-1993 is een jaar geworden met veel wedstrijden in alle geledingen van de club; winst in een zeer sfeervolle bekerfinale te Rotterdam tegen Heerenveen met een wedstrijd waarbij het publiek duidelijk winnaar was, in de UEFAcup reikten we tot in de kwartfinale waarin Ajax teleurstellend werd uitgeschakeld door het Franse Auxerre. De prachtige slotserie van het eerste elftal in de competitie van vorig seizoen kon niet worden herhaald. Opmerkelijk was het afscheid van de spelers Bergkamp en Jonk. Aansluitend op het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter startte een overdonderend knalvuurwerk hetgeen minutenlang aanhield en zeer veel indruk maakte op alle aanwezigen, zeker op de afscheidne mende spelers. Het tweede elftal moest zich bij de eerste vier plaatsen om in de nieuw te vormen reserve eredivisie uit te mogen komen; wat eerst nog wat moeizaam leek, bleek achteraf dat gewoon het kampioenschap werd behaald en kon men zich met andere afdelingskampioenen opmaken voor het algehele kampioenschap. Ook plaatste het tweede zich voor de eindronde van het districts- bekertournooi maar in beide gevallen strandde het in het zicht van de haven. Dat de A-junioren alsnog de landstitel behaalden mag zonder meer een mirakel worden genoemd. Immers de voorlaatste wedstrijd thuis werd verloren van rivaal PSV die daarmee een punt voorsprong nam, maar de laatste ronde bracht Ajax winst bij Feijenoord uit terwijl het andere Feijenoord in Eindhoven een knock-out toebracht aan het team wat ons de week daarvoor verslagen had. De B-junioren veroverden net als vorig jaar de titel in Eindhoven, nu na een 1-0 zege op FC Groningen. De groei van de supportersvereniging is enorm en nieuwe aanmeldingen blijven binnenkomen; steeds meer activiteiten komen er vanuit deze vereniging en de toekomst ziet er hoopvol uit. Een andere opmerkelijke zaak was het starten van de opleiding tot steward en de enorme aanwas in het bestand hiervan; konden we ruim een jaar geleden slechts putten uit een bestand van 50 suppoosten, thans kunnen wij over de 200 stewards inzetten. Vanaf 1 september 1992 werd door Ajax het Olympisch Stadion in beheer genomen, hetgeen er eveneens toe heeft geleid dat de zaterdag 1 en 2 zijn thuiswedstrijden op de bijvelden gingen spelen. Zowel het stadion zelf als de accommodatie op de bijvelden had de nodige aanpassingen en achterstallig onderhoud te verwerken. Via het supportersproject zijn in Amsterdam vele technische scholen betrokken geweest bij schilder- en timmerwerkzaamheden, zodat het Olympisch Stadion ook een fraaier aanzien kreeg. In het seizoen 1993/1994 zal het Cotass-systeem zijn intrede doen bij een aantal clubs; het zal straks zo zijn dat men in het bezit dient te zijn van een seizoenkaart dan wel clubkaart om toegang te verkrijgen tot een voetbalwedstrijd. Hopelijk zijn binnen een paar jaar alle BVO's aangesloten op dit systeem. De volgende leden ontvielen ons in het afgelopen verenigingsjaar: Werkende leden: W.H. Dronkers en A. Polak Ondersteunende leden: J. Thans en G.C. van Hazendonk Dat zij mogen rusten in vrede. 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1993 | | pagina 7