A. van Eijden Stadion. Ajax hoopt nog steeds op september, oktober als datum voor de eerste paal. Het gesprek met Ouderkerk aan de Amstel was op zich positief,maar de patstelling blijft bestaan. Sponsoring Enkele contracten met sponsoren zijn verlengd, met CSU voor één jaar, met Martinair voor drie jaar en met Umbro zelfs voor zes jaar. De Open Dag is op 4 augustus met s'avonds een wedstrijd tegen Barcelona en de Supercup is 8 augustus in Rotterdam. A.L. van Os Financiële zaken Het financiële verslag t/m 30-04-1993 wordt besproken. Het goede resultaat van het lopende seizoen heeft Ajax hard nodig voor de verhuizing naar de nieuwe complexen van zowel profs als amateurs. Ook heeft Ajax een aantal contracten van spelers opengebroken. Dit zal leiden tot een negatief resultaat op de begroting. Ajax probeert hiermee spelers langer bij zich te houden. Het beleid is er op gericht om in het nieuwe Stadion met een kwalitatief goed elftal en een gezonde financiële basis te beginnen. Contracten Van der Brom en F. de Boer zijn voor vier jaar vastgelegd, Oulida voor twee jaar. De contractbesprekingen met Vink en Davids lopen nog, beiden hebben een drie jarige aanbieding gekregen. Reuser, Huijsen, Van Burik, Van As, Reiziger, Ooijer, Tuhuteru, Van der Poll, Gerritsen en Wijnhard hebben een 2e elftal contract aangeboden gekregen. Aan de jeugdspelers Kluivert en Wooter is een koelkastcontract aangeboden. Ajax ziet af van de speler Babangida wegens onverkwikkelijke ontwikkelingen. M.P. van Praag Pers De contacten met de pers zijn goed, ook Van Gaal heeft met het merendeel van de pers een goed contact. Supportersbeleid Met de nieuwe supportersvereniging gaat het erg goed, het ledental is al gestegen tot 6000. Nieuwe activiteiten zoals een eigen Magazine en een vrijmarkt staan op stapel. L. van Wijk waarschuwt voor kleine andere suppor ters, die soms meer creativiteit aan de dag leggen. Automatische Toegangscontrole In eerste instantie hebben Ajax, PSV, Feyenoord en Groningen het initiatief genomen om een systeem te ontwikkelen dat moet leiden tot de uitgifte van een service card die nodig is om in de toekomst een losse kaart te kunnen kopen. De service card zorgt ervoor dat de supporter bij 200 staatsloterij kantoren een kaartje kan kopen. De individuele club zal al zijn supporters kennen, ook zal met dit systeem de toegang in het Stadion d.m.v. barcode en pincode geautoma tiseerd worden. Het is de bedoeling om in de loop van volgend seizoen te starten met enkele proeven, om dan in het seizoen 1994/1995 met alle Ere divisie te starten. Dit alles moet leiden tot een verbetering van de service aan de klant en tevens tot een vergroting van het comfort voor en de veiligheid van de consument in de stadions. 22

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1993 | | pagina 45