Uitgaven Personeelslasten zullen rond het begrotingsbedrag uitkomen. Wedstrijdkosten zijn beduidend hoger, wat te maken heeft met een 3 maal Düsseldorf en de verdere E.C.-rondes, speciaal de finale. Administratieve kosten hoger dan begroot ook vanwege de extra kosten die zo'n succesvol seizoen met zich meebrengt. Overige kosten conform begroting. Al met al een succesvol seizoen met een begroting die boven de 20 miljoen uitkomt en een behoorlijke winst. Leo van Wijk, voorzitter van de financiële commissie plaatst een kritische kanttekening Hij is erg blij met de cijfers, maar het is een hoogst noodzakelijke druppel op een gloeiende plaat. Van Os AJAX staat voor grote uitgaven de komende jaren. Belasting zaken Stadion staat nog voor een fors bedrag op de balans, dit moet worden afge schreven. Uitgaven om het O.S. bespeelbaar te maken. Reserveren t.b.v. de verhuizing naar het nieuwe stadion. Jaarlijks begrotingstekort. Wij krijgen dus nog vele grote uitgaven de komende jaren te verwerken. Dus het positieve saldo van dit seizoen is erg hard nodig. Eigenlijk hebben wij nog 2 van dit soort jaren nodig. Contracten AJAX verhuurt Reiziger voor 1 seizoen aan Volendam en Van As voor 1 seizoen aan MW. Er zijn geen koopopties in de contracten opgenomen. Buiten Co Adriaanse zal het trainersbestand er volgend jaar hetzelfde uitzien. De heer Ladru (stagiaire) is nu in vaste dienst getreden. Met Menzo is een tweejarig contract afgesloten. Alleen met Willems is nog geen overeenstemming bereikt. Overig contract nieuws A. Winter is getransfereerd aan Lazio Roma. J. van 't Schip gaat hoogstwaarschijnlijk naar Genua. B. Roy staat in de belangstelling van Sampdoria en Fiorentina, maar nog niets definitief. Een gedeelte van de transfer opbrengsten mogen gebruikt worden om de selectie te versterken. Van Gaal wil daar vooralsnog geen gebruik van maken. Werking van een contract Als een contract afloopt mag men volgens de UEFA-normen een transfersom vragen (8 12 maal het jaarsalaris), met een maximum van 5 miljoen SwFr. Bij een doorlopend contract mag de club vragen wat men wil. Tijdens de onderhandelingen zal je dus tot overeenstemming moeten komen over: salariseisen, contractduur en mogelijke clausules. AJAX's strategie is te streven naar een salaris zo hoog als verantwoord met hoge clausules voor langere tijd en zal als het goed gaat de contracten openbreken. 28

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1992 | | pagina 59