Betreffende de nieuwe functie van een financieel directeur is geen nieuws te melden. Van de KNVB is ondanks een tekort in de begroting een licentie verkregen voor het komend seizoen voornamelijk omdat de toekomstplannen omtrent het nieuwe stadion zijn meegenomen. Naar aanleiding van de opmerking dat een investering van 2 miljoen voor spelersaankopen toch moet kunnen, houdt de penningmeester zich aanbevolen voor goede suggesties hierover. Met R. de Boer is een spelerscontract afgesloten waarin wel een clausule van 1,5 miljoen maximale transfersom voorkomt; met F. de Boer is een vierjarig contract afgesloten zonder clausules en het contract met Bergkamp is opengebroken (4 jaar) wel met clausules maar op hoog niveau zodat bij eventuele transfers meerdere investeringen mogelijk zijn. Met Winter zijn we nog in onderhandelingen net zoals met van't Schip die een tweejarige aanbieding heeft maar zelf 5 jaar verlenging wenst; in zijn aflopende contract staat geen clausule van 1 miljoen transfersom hetgeen van 't Schip in twijfel trekt. Zowel Winter als van 't Schip dienen voor 31 mei 1991 te reageren. De heer Coronel deelt mede dat t.a.v. het nieuwe stadion inmiddels 95% van de aandeelhouders hun geld hebben gestort; het bedrag van de founders van 25 miljoen staat nog steeds; er zal voor de komende periode een interimmanager worden benoemd en het architectenbureau gaat werken aan het programma van wensen en eisen. Hij heeft vernomen dat er in de Ajax-kringen ook negatief wordt gesproken over het nieuwe stadion; hij wijst op de toekomst van Ajax en vraagt zich positief over de plannen uit te laten. De contracten met de aannemers worden getekend als het programma van eisen is ingevuld. De aanleg van een aantal velden (totaal 7) zal voor rekening van de vereniging zijn en er zullen vanzelfsprekend verhuiskosten mee gemoeid zijn (lichtinstallaties). Nogmaals zal contact richting overheid worden opgenomen omdat bij een organisatie van bijvoorbeeld E.K. of een Europacupfinale de overheid niet achter kan blijven. Voor wat betreft de sponsoring stopt dus O AD; Roever wil wel verlengen en Commo dore heeft inmiddels verlengd. De totale sponsoring zal het komend seizoen toch 8 ton minder bedragen. Aan alle sub-sponsors is gesteld dat een ieder hetzelfde bedrag zal dienen op te brengen. Umbro wil het contract vervroegd openbreken. De heer Henrichs deelt mede dat het zaterdag le elftal a.s. zaterdag zijn beslissende promotie wedstrijd zal spelen. De B-junioren hebben een aantal vriendschappelijke wedstrijden tegen andere BVO's gespeeld; het volgend seizoen zal dit op regionaal niveau gaan gebeuren en de verwach ting is dat een jaar later er een landelijke competitie zal zijn. De invoering hiervan zal negatieve aspecten t.o.v. de scouting te zien geven maar positieve t.o.v. het voetbalni- veau. Het komend seizoen zal er voor het eerst een tweede E-junioren elftal gaan meedraaien. 31

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 63