Volgens Beenhakker is het ontbreken van verdedigers in de jeugdopleiding geen kwestie van scouting maar een kwestie van vaak spelers te vroeg weg laten gaan en zijns inziens hoef je pure verdedigers niet te kopen; verdedigers hebben veelal eerst als aanvaller gefungeerd. Investeren voor de toekomst is bijvoorbeeld een talent als Alflen (FC Utrecht) terwijl er tevens een aantal Denen worden bekeken; de totale investering zou 2,5 miljoen gulden bedragen hetgeen internationaal gezien niet al te veel is. Financieel is daar momenteel geen oplossing voor. Het feit dat een aantal spelers stellen dat er versterkingen nodig zijn is logisch want de spelers zoeken het nooit bij zichzelf maar zien toch in dat er te weinig vechtvoetballers zijn en dat de samenstelling van de groep wat anders moet zijn. Het is juist dat internationaal gezien de verdediging thans enige lengte te kort komt maar nationaal gezien zeker niet; op lengte scouten in de jeugd van 8-14 jaar is een niet in te schatten zaak. De heer Kraan bedankt de heer Beenhakker voor zijn duidelijke uiteenzetting waarna de technisch directeur de vergadering verlaat. 3. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 4. Vaststelling van de notulen van de vergadering gehouden op 26 maart 1991 blz.l: Contract OAD loopt per 1 juli 1991 af; blz.2: 55.000 toeschouwers moet zijn 50.000 toeschouwers blz.3: 2e alinea: tussenvoegen: indien er geen inkomsten "uit transfers verkopen zijn" 3e alinea: tussenvoegen: in feite "gedeeltelijk" het werk 5. Mededelingen bestuur De financiële cijfers over de periode 1/7/90-1/5/91 worden uitgedeeld. De heer van Os geeft een toelichting. De inkomsten uit recettes gaan de begroting te boven zeker als de wedstrijd tegen Vitesse ook nog in het Olympisch Stadion zal worden gespeeld. Hiertegenover staat dan toch hogere uitgaven t.a.v. wedstrijdkosten t.b.v. bewaking, er zijn 2 wedstrijden thuis op feestdagen geweest hetgeen ook kostenverhogend heeft gewerkt, de trainingskosten vanwege de trip naar Spanje waren niet begroot; gesteld kan worden dat de verhoogde inkomsten uit competitie ook verhoogde uitgaven te zien geeft. De post jeugdintensivering bleef vorig jaar beneden de begroting maar is dit jaar te zuinig begroot, wel zijn er 2 elftallen meer in de jeugdintensivering opgenomen. Het aantrekken van D.v.d.Burg was niet begroot evenzo een afkoopsom inzake behandelin gen van R.Smit voor Willems en Hesp. De begroting zal gehaald worden. Voorts zullen er met een achttal spelers zgn. 2e elftal contracten worden afgesloten en er zal een samenwerkingsverband met Haarlem geprobeerd worden op te zetten. In september zal een controle loonbelasting worden gehouden over de jaren 1986 t/m 1990. 30

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 61