De voorzitter geeft een toelichting op het nieuw te voeren elektronisch toegangscontrole systeem welk als doelstelling heeft een hoger aantal toeschouwers te bereiken en voor goed gastheerschap te zorgen. Er dient op een snelle wijze toegangsbewijzen worden verkregen middels bijv. telefonisch reserveren en een makkelijke wijze van betaling waardoor irritaties achterwege zullen blijven. Er zullen op alle kaarten barcode's komen en losse-kaarten kunnen alleen op vertoon van een clubkaart verkregen worden; de seizoenkaart zal tevens clubkaart zijn; de invoering zal gefaseerd plaatsvinden waarbij voor Ajax het komend seizoen de jaarkaart in nieuwe stijl zal uitkomen. De drie andere clubs PSV, Feijenoord en Groningen zijn al verder met proefnemingen terwijl wij rekening dienen te houden met het nieuwe stadion. Wel zullen wij op een portable manier wat proeven gaan doen. De toekomst is dat elke BVO hier aan mee gaat doen; het softwarepakket blijft eigendom van de KNVB die dit ook zal financieren. De benodigde hardware zal mogelijk via sponsoring kunnen worden verkregen. Men is voorts in gesprek met de Staatsloterij om gebruik te maken van diens verkoop punten. Het systeem zal tevens goed aansluiten op de financiële administratie. De verwachting is dat niet alle problemen zullen zijn opgelost als dit systeem is ingevoerd maar wel een grote stap in de goede richting is gedaan De voorzitter besluit met de opmerking dat in het clubblad zijn relaas hieromtrent wat duidelijker overkomt. 6. Rondvraag De voorzitter merkt op dat allen verheugd zijn dat de heer Middendorp in goede gezondheid weer aanwezig is. Het nieuwe logo zal per 1 juli 1991 worden ingevoerd. De penningmeester geeft uitleg op de vraag van de heer Oudendijk omtrent de financiering van het nieuwe stadion waarbij is uitgegaan van de meest negatieve benadering voor Ajax. Nu de emissie is afgelopen zullen eerst de gemaakte kosten (o.a advertenties) moeten worden voldaan waarbij vermeld dient te worden dat veel arbeid pro deo is verricht; het overgebleven gedeelte van de storting kan op deposito worden gezet waarvan de revenuen naar Ajax zullen vloeien. 7. Sluiting Nadat de volgende vergadering is vastgesteld op donderdag 21 mei 1991 sluit de voorzitter de vergadering. Aldus goedgekeurd in de vergadering van 21 mei 1991 Amsterdam, 10 april 1991 M. van Praag, G.M.Holsheimer, Voorzitter. Hoofd Secretariaat. 28

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 57