Tegenvallers zijn het niet doorgaan van Nederland - Joegoslavië (opbrengst 70.000, alsmede het door de slechte weersomstandigheden in Nederland georgani seerde trainingskamp in Spanje (kosten ƒ.50.000, Met Beenhakker is een 2-jarig contract afgesloten met daarin vermeld de tekst t.a.v. het aan- en verkoopbeleid zoals het bestuur dat wilde, hetgeen er op neer komt dat indien er geen inkomsten zijn dat er dan ook geen transferaankopen zullen komen. Binnenkort zal de technisch directeur zijn handtekening zetten. Het ligt in de bedoeling dat er straks een derde directeur bijkomt die in feite het werk van Van Eijden overneemt en zich meer richt op de financiële administratie en leiding geeft aan het personeel; in het verleden werd het personeel altijd gecontroleerd door het bestuur; zoals het nu functioneert is het bestuur tevreden over het totale reilen en zeilen van de administratie. In zijn algemeenheid vraagt het bestuur hoe de ledenraad over de driekoppige leiding denkt. De heer Gianotten is van mening dat eerst de taken en bevoegdheden van de technisch directeur en de commercieel directeur moeten worden vastgesteld en hetgeen er overblijft is voor de 3e directeur; dan kan bezien worden of de directeuren gelijkwaar dig zijn of niet of dat deze nieuwe man alleen ondersteunend is. De heer Coronel stelt dat we in feite over een financiële man praten die aan de penningmeester rapporteert. De heer van Os vindt dat de 3 directeuren gelijkwaardig moeten zijn en dat de 3e man niet te laag en niet te hoog moet worden ingeschat. De heer van Wijk vindt dat de twee sleutelfactoren het technisch en het commercieel beleid zijn; in financiën ziet hij niet de leidersfunctie. De heer Van Os wil dat de financiële man niet overheerst wordt door de twee andere. De heer Coronel wijst erop dat het bestuur nu ongeveer 20 uur per man per week bezig is met Ajax en dat de taken in feite te groot zijn; het bestuur zal moeten worden bijgestaan op directieniveau. De heer Van Os wijst ook op het feit dat een technisch directeur binnen 2 of 3 jaar moet scoren, een commercieel directeur binnen bijv. 5 jaar terwijl een financieel directeur langdurig in dienst zal blijven. De heer Van Wijk blijft van mening dat de financiële man een controllerfunctie heeft die niet op directieniveau hoeft te zijn. De heer Timman sr. verwacht dat mogelijke problemen tussen de 3 directeuren op het financiële vlak zullen liggen; als de drie directeuren zich in een begroting kunnen vinden zullen conflictsituaties voorkomen worden. De voorzitter stelt dat thans diverse meningen zijn vernomen en dat het bestuur het een en ander zal meenemen in zijn besluitvorming. De heer Henrichs meldt dat hij samen met Van Eijden het symposium "voetballen in 2000 heeft bijgewoond welke o.a. als doel had nieuwe impulsen te geven aan de verouderde competitieopzet alsmede het voetbal op een hoger niveau te brengen door bijvoorbeeld het instellen van een landelijke B-juniorencompetitie; vanuit de amateur sector is hier veel tegenwerking op gekomen. Vanaf april 1991 gaan we met diverse betaalde clubs vriendschappelijk wedstrijden spelen, in afd. zuid draait al zo'n alternatieve competitie. Het bureau Schraders Van Seggelen hebben een interessant rapport uitgebracht welk gekopieerd zal worden en aan de ledenraadsleden zal worden verstrekt. 27

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 55