5. Mededelingen Bestuur De heer Kraan deelt mede dat t.a.v. de prestaties van het le elftal het niet kunnen scoren op dit moment het grootste probleem is. De heer Coronel zegt dat het sponsorcontract met Citroen per 1 juli 1991 niet wordt verlengd; ook met Commodore loopt het contract per die datum af terwijl OAD en Roever per 1 januari 1992 aan het eind van de contractperiode zijn. Het is de bedoeling dat iedere co-sponsor m.i.v. het nieuwe seizoen hetzelfde bedrag (ƒ.350.000, gaat betalen, hetgeen een aanzienlijke verhoging betekent. De opvolger van Citroen is General Motors samen met Leaseconcept. Met SONY is voor het eerst een contract afgesloten. Budgetair gezien zal het er het volgend seizoen beter uitzien dan dit jaar. Het is ons nog niet gelukt een sub-sponsor in de verzekeringssfeer te vinden. Nieuw Stadion De emissie heeft 20 miljoen opgeleverd, de founders tot op heden 25 miljoen en dit wordt misschien 35 miljoen; de gemeente blijft bij zijn bijdrage van 60 miljoen, ondanks een lagere investering, terwijl ook de verhuispremie van 20 miljoen blijft staan. Thans zijn er nog 2 punten te regelen: le de aannemer moet het stadion voor 200 miljoen kunnen bouwen 2e de bank moet zijn mondelinge toezegging gestand doen om het gat te dekken. De 5 founders moeten bovendien him toezegging schriftelijk bevestigd hebben; uiterlijk volgende week vrijdag valt de beslissing. Het concept van het stadion blijft ongewijzigd; er zullen 55.000 toeschouwers in kunnen maar er zullen wat aanpassingen plaatsvinden; de atletiekbaan zal er zeker niet komen. Wel is er nog wat weerstand van de Gemeente Ouderkerk te overwinnen hetgeen echter de verantwoordelijkheid van de gemeente Amsterdam is en welk probleem door hen zou worden opgelost. Ten behoeve van de overige accommodatie is er een tekening waarop 7 velden staan ingetekend; in financiële zin is dit verhaal nog onuitgesproken. Ondanks dat het Olympisch Stadion per 1 maart 1992 definitief zal sluiten is er nogmaals bij de Gemeente op aangedrongen dit wederom te bezien. De financiële cijfers tot 1 maart 1991 worden uitgedeeld waarop de penningmeester een toelichting geeft; wederom zal geprobeerd worden de vriendschappelijke wedstrijd tegen AC Milan te laten plaatsvinden; doordat de recette's hoger zijn uitgevallen dan begroot zijn ook de wedstrijdkosten hoger. De verkoop van P. Larsson is op advies van de technisch directeur gebeurd; bij eventuele doorverkoop door de huidige club heeft Ajax alsnog een claim behouden. Over contractonderhandelingen met van 't Schip, Winter, Bergkamp en 2 x de Boer is geen nieuws te melden. 26

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 53