Duidelijke taakomschrijvingen zijn beslist noodzakelijk. Gezien het feit dat het bestuur tevreden is over het functioneren van A. van Eijden heeft men besloten deze aan te stellen als directeur commerciële zaken, om activiteiten waarvoor hij in feite 4 1/2 jaar geleden ook werd aangesteld te gaan doen en een nieuwe directeur algemene zaken aan te stellen, welke directeur dan financiële zaken, personeelsbeleid e.d. in zijn portefeuille krijgt- Indien deze directeur per 1/7/1991 zou worden benoemd dan zijn er gedurende dat seizoen dubbele lasten (aifdracht IF/salaris nieuwe directeur) hetgeen niet te vermijden is. De heer Coronel geeft aan dat ook hij te veel tijd in commerciële zaken heeft moeten stoppen. De benoeming van D. v.d. Burg enkele maanden geleden als commercieel medewerker voor de periode van 12 maanden was reeds een eerste aanzet voor het starten van een eigen commerciële afdeling. De heer Van Eijden deelt mede dat hij ruim 4 jaar gelden in feite in het diepe is gesprongen met zijn benoeming tot directeur algemene zaken. Nadat de FIOD affaire om de hoek kwam kijken en toch een duidelijk nare stempel op deze periode heeft gedrukt ben ik voor mezelf de zaak gaan evalueren en heb besloten om de afdeling commerciële zaken, wat in de voorbije periode toch grotendeels moest blijven liggen voor de komende 5 jaar te gaan runnen. De algemene mening is dat goede taakomschrijvingen onontbeerlijk zijn en waaraan ook zeker gevolg zal worden gegeven. De vergadering kan zich verenigen met het idee en het besluit van het bestuur. De heer Vap Os stelt dat we nu door deze eerste fase heen zijn en dat bekeken moet worden hoe verder wordt gegaan. 6. Rondvraag De heer Oudendiik vraagt of er naar aanleiding van de Golf-oorlog nog bijzondere veiligheidsmaatregelen zijn genomen. De voorzitter deelt mede dat dit niet het geval is maar dat rondom ons feest er veel extra maatregelen zijn getroffen; de heer Coronel zegt dat het stadion-complex niet echt te beschermen is, wel zal er iets gedaan moeten worden aan het geestelijk terrorisme wat steeds meer de kop opsteekt. Er is inmiddels een discussie binnen de KNVB over dit onderwerp op gang gekomen. Bij het sectie-bestuur KNVB is in behandeling of video-beelden bij strafzaken als bewijslast mogen worden gebruikt; het reglement hieromtrent zou in de algemene vergadering kunnen worden aangepast, de jurist binnen dit KNVB bestuur is echter een tegenstander van een mogelijke wijziging. De voorzitter stelt dat de tuchtrechtspraak niet is aangepast aan de laatste ontwikke lingen. 24

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 49