De heer Blekkenhorst stelt dat de contributieverhoging f. 50.000,- zal opleveren, een bedrag waarmee zeker geen spelers zullen worden behouden; de voorzitter geeft aan dat buiten de contributies ook de losse kaarten en seizoenkaarten zullen worden verhoogd hetgeen dus aanmerkelijk meer zal opleveren; ondanks de verhoging blijft de prijs voor een seizoenkaart aantrekkelijk. Op de vraag van de heer Oudendijk om eens te meten onder het publiek wat men denkt van verhoging der toegangsprijzen wordt geantwoord dat dit moeilijk te meten is en dat het produkt in feite het belangrijkst is. De verhogingen dienen straks middels een begeleidend schrijven goed uitgelegd te worden. De vergadering gaat voorts akkoord met de voorgestelde contributie-verhoging. De penningmeester vervolgt met de mededeling dat M. Verkuyl verkocht is aan A.A. Gent voor f. 480.000,--. Contractbesprekingen met Van 't Schip en R. en F. de Boer zijn gaande en gesprekken met Winter en Larsson zullen volgen. Per 1 februari heeft de telefoniste/receptioniste A. Biersteker ontslag gevraagd en gekregen; hetzelfde geldt voor de conciërge B. van Ingen wiens echtgenote reeds per 1/12/90 ontslag had genomen. Het conciërge-echtpaar Van Ingen, wordt opgevolgd door de familie Van Welie. Over een half jaar is de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak n.a.v. het FIOD onderzoek te verwachten. Voor wat de fiscale zaak betreft is er een uitspraak geweest waarbij is vastgesteld dat Ajax nog 2 1/2 miljoen dient te betalen inclusief een half miljoen boete; beide partijen gaan in cassatie; als de zaak blijft zoals het nu ligt dan is er een totale navordering inclusief boete van 3 1/2 miljoen gulden hetgeen toch duidelijk anders ligt dan de 12 1/2 miljoen gulden zoals die eerder op tafel lag. Met Beenhakker zijn onderhandelingen gaande over verlenging van zijn contract met twee jaar; er zijn thans nog een paar voorwaarden waarover onderhandeld wordt hetgeen er goed uit lijkt te zien. Voorts heeft er een gesprek van de penningmeester met de financiële commissie plaatsgevonden welk gesprek voor wat betreft de penningmeester goed verlopen is. De heer Andriese heeft gelezen dat Van 't Schip bij zijn eventuele nieuwe contract zou moeten inleveren; de penningmeester heeft gesteld dat het moeilijk zou zijn om Van 't Schip te kunnen behouden, de technisch directeur wil wel doorgaan met hem. Bij Ajax is geen enkele aanbieding binnengekomen voor welke speler dan ook. De heer Henrichs deelt mede dat de trip naar Japan voor de Al aangevuld met enkele 2e elftalspelers een sportief succes is geweest (4 overwinningen) en dat men een goede indruk heeft achtergelaten; in de toekomst is er wederom een uitnodiging te verwachten. De heer Van Praag deelt de vergadering mede dat het bestuur heeft besloten de commerciële activiteiten binnen Ajax zelf te willen gaan uitvoeren. Sinds jaren maken wij gebruik van de diensten van Inter-Football en het contract loopt nog 1 1/2 jaar; ons is inmiddels duidelijk geworden dat Ajax zaken als sponsorfinding beter zelf kan gaan doen; op bepaalde gebieden zoals bijvoorbeeld reclameborden zal misschien know-how van buiten moeten worden aangetrokken. Het ligt in de bedoeling een directeur commerciële zaken aan te stellen naast de technisch directeur en naast een soort directeur algemene zaken waarvoor de zuivere benaming nog zal worden gezocht. 23

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 47