D.m.v. beelden via een overhead-projector laat de heer Van Dun tekeningen zien van het ontwerp voor het nieuwe stadion. Aangezien men op dit moment niet weet hoe de grasmat zich zal houden bij een totale overkapping van het stadion zal een nader onderzoek hiervoor moeten worden afgewacht. Het ligt in de bedoeling dat bij een van de bijvelden een tribune zal worden geplaatst. Indien mocht blijken dat er een overschrijding van de geplande bouwkosten mocht gaan plaatsvinden, zal tussentijds op diverse posten kunnen worden bezuinigd. De heer Van Dun en Schuurmans verlaten de vergadering. De heer Van Os deelt mede hoe gedacht wordt de financiering tot stand te laten komen waarbij de Gemeenteraad zich akkoord heeft verklaard met een financiële bijdrage van f. 60 miljoen gulden alsmede met een nog nader te bepalen verhuispremie van ongeveer f. 20 miljoen gulden. Voorts zijn subsidies van rijk en provincie te verwachten. Tevens wordt gezocht naar een aantal "founders" en er zal een emissie van aandelen plaatsvinden medio december 1990 waarbij de aandeelhouders het recht krijgen Sky-boxen, Business-seats of seizoen kaarten te huren. De penningmeester geeft een uitgebreide uiteenzetting hoe de diverse pakketten van aandelen aangeboden zullen worden. Het zal duidelijk zijn dat de eerste inschrijver over de beste plaatsen kan beschikken waarbij huidige Sky-box-huurders en business-seat houders een week eerder de gelegenheid krijgen hiervoor in te schrijven. Er is inmiddels m.b.t. al deze plannen een beleidsgroep en een werkgroep samengesteld die momenteel belangeloos hun diensten verlenen. De opbrengst van de reclame-borden zoals die bij Ajax wedstrijden zal worden geplaatst is voor rekening van Ajax. Omtrent de exploitatie van het Horeca-gebeuren is er op dit moment nog geen duidelijkheid. Voorzitter Van Praag stelt dat de ledenraad thans antwoord dient te geven op een tweetal belangrijke vragen: 1. Is de A.F.C. "AJAX" bereid het huidige stadion te verlaten? De vergadering gaat hiermede akkoord. 2. Geeft de ledenraad toestemming aan het bestuur om met de huidige plannen verder te gaan. Ook hiermede gaat de ledenraad akkoord. De voorzitter stelt dat hiermede een zeer belangrijke beslissing in de geschiedenis is genomen en zegt dat veel dank verschuldigd is aan de heren Coronel en Van Os voor het vele en goede werk dat zij t.a.v. het nieuwe stadion hebben verricht. Ingekomen stukken De voorzitter leest een ingezonden brief d.d. 20 oktober 1990 van de heer J. Melchers voor, welke brief door de vergadering voor kennisgeving wordt aangenomen. 18

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 37