5- Jaarverslag van het bestuurslid Financiële Zaken over het boekjaar 1989/1990. De penningmeester leest zijn jaarverslag voor (zie bijlage a). De financiële cijfers worden uitgereikt. De penningmeester geeft een toelichting op diverse posten waarbij de stijging van de kosten ontvangst personen opvalt; per persoon bedraagt het gebruik in de bestuurska mer en Le Bocal ongeveer f. 880,—. De posten trainingsintensivering t.b.v. de jeugd bedraagt f. 133.000,- welke is onderge bracht onder beheerskosten ad. f. 52.000,- en onder wedstrijdkosten ad. f. 71.000,-. Door de KNVB is een korting toegepast vanwege overschrijding van de goedgekeurde begroting; hierover is Ajax nog in overleg met de KNVB. De buitengewone lasten bestaan hoofdzakelijk uit een bijdrage aan het Ol. Stadion voor noodzakelijke renovatie werkzaamheden. De buitengewone baten bestaan uit opbrengst van het Mundialito toernooi, donaties t.g.v. het 90-jarig bestaan en f. 15.000,- subsidie t.b.v. de jeugdoplei ding. De reclameopbrengst van de ABN is onder de sponsoropbrengsten opgenomen. 6. Verslag Financiële Commissie De heer Lambregts deelt mede dat de commissie het afgelopen seizoen 4 maal met het bestuur c.q. penningmeester van gedachten heeft gewisseld. Het overleg heeft in goede harmonie plaatsgevonden en de commissie zal straks in de algemene ledenvergadering voorstellen het bestuur decharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. De heer Lambregts zelf zal zich niet meer herkiesbaar stellen voor de Financiële Commissie. Vaststellen van de door de Financiële Commissie goedgekeurde begroting Buiten de voorgelegde begroting 90-91 is er ook een begroting 91-92 opgesteld. Opgemerkt dient te worden dat in 91-92 de sponsoring terugloopt gezien het wegvallen van TDK en het feit dat de ABN reeds meeloopt in de begroting 90-91. In 91-92 zijn de wedstrijdkosten hoger opgenomen doordat de thuiswedstrijden voor de E.C. 100 km. buiten Amsterdam dienen te worden gespeeld. Volgens deze begrotingen zal het bestuur trachten de komende 2 seizoenen door te komen met zonodig hulp van de bank. Daarna zal het beleid dienen te worden aangepast waarbij de invloed van een eventueel nieuw stadion groot zal zijn. Eventuele hulp van de bank is nog niet gevraagd en zal pas mogelijk later aan de orde zijn. De kosten voor intensivering van de jeugdopleiding zullen ondanks het feit dat de B junioren hier nu ook bij betrokken zijn niet stijgen. Duidelijk is het ook dat er geen nieuwe spelers zullen worden aangetrokken, alleen indien er spelers verkocht zullen worden kunnen deze opbrengsten gebruikt worden voor het aantrekken van nieuwe spelers. De begroting 90-91 geeft f. 500.000,- meer opbrengst vriendschappelijke wedstrijden te zien welke o.a. uit de jubileumwedstrijd dient te worden gehaald. De verhuizing van o.a. de ledenraadsleden naar vak B heeft als gevolg dat de daardoor nieuwe business- seatplaatsen kon worden gecreëerd welke f. 300.000,- opleveren. Met de NOS is een contract i.z. TV-rechten afgesloten waarbij het contract is uitge smeerd over 3 jaar. 12

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 25