10. Voorstel wiizitnnp statuten Begin vorig jaar is er een commissie ingesteld om de statuten te herzien; de commissie bestond uit de heren N.Gianotten, K.Timman en W.Schoevaart. De voorgestelde wijzigingen zijn in het bestuur en in de ledenraad besproken. De vorig jaar ingezonden brief van de heer Buskermolen is tevens meegenomen in de voorstellen tot wijziging De voorzitter vraagt vervolgens per artikel of de leden op- of aanmerkingen hebben. De heer Gianotten zegt dat de tekst bij artikel 31 een korrektie behoeft n.l. dat de tekst "de vergadering genoemd in de artikelen 39 en 40" moet zijn "de vergadering genoemd in artikel 40). De vergadering gaat akkoord met het voorstel tot wijziging hetgeen formeel in de eerstvolgende ledenraadsvergadering bekrachtigd dient te worden. De voorzitter dankt de commissie en ook de ledenraad voor het werk verricht om tot deze gewijzigde statuten te komen. De voorzitter constateert dat de statutenwijziging met algemene stemmen is aanvaard. 11. Stadion De heer Coronel geeft een uiteenzetting omtrent de vorderingen rondom het nieuwe stadion. De doelstelling van het Ajax bestuur is nog steeds richting Europese top; aangezien de inkomsten uit sponsoring, relame, recette's e.d. niet al te veel meer verhoogd kunnen worden is een nieuw stadion met veel mogelijkheden voor Sky-boxen en Business-seats noodzakelijk. Er bestaan 3 mogelijkheden: le verbouwing c.q. uitbreiding oude stadion 2e nieuw stadion op Strandvliet, het huidige plan 3e kleinere versie van een nieuw stadion op Strandvliet Ajax en de Gemeente zijn thans gezamenlijk aan de slag om te trachten de financiering voor het nieuwe stadion voor elkaar te krijgen waarbij het plan voor het grotere stadion op Strandvliet de voorkeur verdient hetgeen ook financieel niet veel meer kost dan de kleinere versie door het dan wegvallen van de bijdrage van de rijksoverheid. Het ligt in de bedoeling om aandelen uit te geven waarbij men dan het recht koopt een sky-box, business-seat e.d. te huren. Als het plan voor het grotere stadion niet zou lukken dan zal getracht worden het plan voor het kleinere stadion te realiseren en is ook dit niet haalbaar dan zal de doelstelling van Ajax n.l. Europese top bijgesteld moeten worden. Op de vraag of er wel zoveel animo is voor sky-boxen en business-seats wordt geant woord dat hier een hoge verwachting voor is. De koper van een aandeel zal niet automatisch lid zijn van Ajax. De huur die voor het stadion betaald dient te worden zal in verhouding niet hoger bedragen dan nu het geval is. 59

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 119