Het moge duidelijk zijn dat een "dagelijks" aanspreekpunt dus onontbeerlijk is. De praktijk heeft dat dit jaar zonder meer bewezen. In onze wekelijkse vergaderingen op donderdagavond konden wij zodoende snel tot zaken komen, cq. tot het delegeren van probleemgevallen. Ook wij als S.B.C. vragen ons uiteraard geregeld af, hoever je als voetbalvereniging kimt en moet gaan in je zorg voor (veelal) jonge spelers. Het is echter de kurk waar wij allen, als Ajaxieden, op drijven. Dus noodzakelijk! Vastgesteld kan worden dat het vervoer, het eten en de studiebegeleiding bij Ajax alle kritiek kan weerstaan. Tevreden zijn wij echter nooit. Stilstaan is achteruit gaan! In onze 'voortgangs rapportage van 1 april 1991, staan wederom verbeteringen en aanbevelingen. Het is aan het bestuur daar een beslissing over te nemen. Deze plannen daar neergelegd, kunnen de professio nalisering van de jeugdopleiding, nog meer gestalte geven. De samenwerking met de gedelegeerde van het bestuur de heer Henrichs en de Technische Stat Louis van Gaal, Tonnie Pronk en Gerard v.d. Lem was dit jaar (na even wennen) voorbeeldig. Indien je in staat bent maatschappelijke belangen van een jonge speler, te laten prevaleren, boven het voetbal belang van dat moment, getuigt dat van grote klasse. Ajax klasse wellic t. De trip in januari 1991 naar Japan heeft eens te meer aangetoond dat beide heel goed samen kunnen gaan. Het werk van de S.B.C. bij Ajax heeft binnen het "Amsterdamse" schoolgebeuren (en daarbuiten) zoveel "goodwill" gekweekt, dat zonder al teveel problemen, zo'n invitatie gehonoreerd kan worden. Goed voor de scholen, goed voor Ajax en met te vergeten goed voor de spelers. Rest ons ieder te bedanken, die ons functioneren binnen de voetbalvereniging Ajax mogehjk maakt. Technische Staf, Jeugdcommissie etc. etc. Bijzonder woord van dank aan H. Henrichs en L. van Gaal. Graag volgend seizoen op deze prettige manier verder. De S.B.C. bestond dit jaar uit: I. Waas (coördinator) D. Karremans (lid) H. de Weers (lid) J. Tielenburg (lid) T. Tielenburg (lid) 55

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1991 | | pagina 111