ALGEMEEN Wederom was het seizoen 1989/1990 een seizoen met hoogte-en dieptepunten. Het hoogtepunt is vanzelfsprekend het behaalde landskampioenschap welk het laatst in 1985 was behaald en vervolgens 4 maal door PSV werd veroverd. Het dieptepunt was de uitschakeling in de 1e ronde van de Europacup tegen Austria Wien als gevolg van op het staken van de wedstrijd in de noodzakelijk geworden verlenging. De UEFA strafte Ajax vervolgens met uitsluiting van deelname aan Europacupwedstrijden in het seizoen '90/'91 en een drietal thuiswedstrijden in de Europacupseizoenen daarna mini maal hemelsbreed 100 km buiten Amsterdam te spelen. Alsof dit niet genoeg was volgde het bomincident bij de wedstrijd Ajax—Feyenoord waarbij een tiental toeschouwers verwondingen opliepen. Naar aanleiding van het FIOD-onderzoek kwam het in juni tot een rechtszaak waarbij door de officier van justitie zeer hoge straffen werden geëist tegen Ajax, de ex-bestuursleden Harmsen en Bartels en de direkteur algemene zaken Van Eijden. De rechtbank kwam in zijn totaliteit gezien tot een veel lagere straf. Aangezien de diverse partijen in hoger beroep zijn gegaan is deze kwestie nog niet ten einde. Op 19 maart 1990 werd ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de vereniging een Gala-avond georganiseerd waarbij ook als achtergrond in de bedoeling lag de vereniging financieel een duw in de goede richting te geven. In de vergadering van de ledenraad gehouden op 23 maart 1989 benoemde de ledenraad een commissie die belast werd met de voorbereiding van een herziening van de statuten en het huishoudelijk reglement. Deze commissie is gedurende het seizoen 1989-1990 vele ma len bij elkaar geweest en op 7 augustus 1990 zal het concept-voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement worden besproken. Een groot succes was de op 17 juli 1989 gehouden Open Dag. Vanaf 's morgens 8.00 uur tot 's avonds laat waren er enorm veel aktiviteiten in het stadion, waarbij geschat werd dat er 30.000 mensen het stadion hebben bezocht. Ook het komend seizoen, en wel op 13 augustus 1990, zal er weer een Open Dag worden gehouden. De heer Coronel woonde als vertegenwoordiger van het bestuur diverse besprekingen bij die gevoerd werden met betrekking tot een nieuw te bouwen stadion in Amsterdam-Z.O. Tot op heden heeft de Gemeente Amsterdam nog geen besluit hierover genomen. Belangrijk was ook de intensivering van de jeugdopleiding die zich dit seizoen beperkte tot het 2e elftal en de A-junioren. Voor meer informatie verwijs ik u naar het jaarverslag van de studie-en begeleidingscommissie. 2

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 8