Kroniek: M. Middendorp. Ajax 2: A. Boerkoel. Seniores overzicht: W. Heisterkamp en elftalleiders. Jeugdoverzicht: W. Heisterkamp en elftalleiders. Interviews: M. Middendorp. Interviews, wedstrijdkarakteristieken, Ajax-geschiedenis (Magazine): Dave Endt, E. Vermeer. Van de heer M. Middendorp verschenen dit jaar drie interviews, n.l. van: Hennie Henrichs, Pim van Dord en Henk van Teunenbroek. JAARVERSLAG STUDIE- EN BEGELEIDINGSCOMMISSIE Het seizoen 1989-1990 stond voor de Studie- en Begeleidingscommissie (S.B.C.) vrijwel ge heel in het teken van de jeugdopleiding "NIEUWE STIJL". De afspraken zoals die aan het einde van het seizoen 1988-1989 waren gemaakt, zouden nu daadwerkelijk invulling moeten krijgen. Kort samengevat kwam één en ander erop neer dat de spelers van A1 A2 het 2e elftal, een aan Ajax gelinieerde school zouden be zoeken (voornamelijk de Berlagescholengemeenschap), waarbij "Ajax" zou zorgen voor vervoer, maaltijden, aangepaste trainingsroosters en studiebegeleiding. Na enige aanloopproblemen heeft één en ander in de loop van het seizoen zijn definitieve invulling gekregen. Het moge duidelijk zijn dat veel, héél veel energie van de leden van de S.B.C. is gaan zit ten in het welslagen van dit ambitieuze plan. Aan het einde van dit seizoen mogen we ech ter tevreden terugblikken. Zowel de S.B.C., de technische staf, en naar bleek uit een gehouden enquete onder ouders en spelers, voornamelijk positieve geluiden. Echter, wij dienen ook alert te zijn op enige negatieve aspekten van het hele gebeuren. En die waren er wel degelijk. Zo is gebleken dat (weliswaar verklaarbaar) de aandacht voor met name de B en de C ju nioren verslapte. Hiervoor zal de S.B.C. in het seizoen 1990-1991 maatregelen nemen om ook deze draad weer op te pakken. Tevens, zoals reeds gememoreerd, heeft de coördinatie van het hele gebeuren ongelooflijk veel tijd gekost van de S.B.C.-leden. Daarbij dient men zich te realiseren dat de S.B.C.- leden geacht werden bij Ajax aanwezig te zijn op de uren waarop zij ook bij hun resp. werk gevers verwacht werden. Daarnaast waren er nog de wekelijkse vergaderingen op de dinsdagavond! Dit bleek uiteindelijk op lange termijn geen haalbare kaart. In goed overleg met het bestuur is derhalve besloten dat in het seizoen 1990-1991 dagelijks een coördinator in de persoon van de heer J. de Best bij Ajax aanwezig zal zijn. De S.B.C. heeft inmiddels met de heer De Best een taakinvulling afgesproken, zodat naar verwachting het één en ander nog beter zal gaan functioneren. De plannen van de Technische Staf voor het seizoen 1990-1991 om de jeugdopleiding nog meer te professionaliseren, hebben er toe geleid dat nu ook de B1 junioren bij het projekt worden betrokken. Voor het komende seizoen zullen derhalve het 2e elftal A1, A2 en B1 49

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 55