balans per 1/7/1989 kan worden genomen en daarbij de begroting van het lopende seizoen. Van FIOD-zijde zijn geen nieuwe ontwikkelingen te melden. De opbrengst van de Gala-avond is nog niet verwerkt en met Witschge zijn intensieve contractbesprekingen gaande. Op de vraag of de opbrengst van de Gala-avond aan de verwachtingen voldeed, wordt geantwoord dat de opbrengst toch is tegengevallen. Pas toen er voldoende aanmel dingen waren is definitief besloten de avond door te laten gaan. De heer Henrichs deelt mede dat het zoeken van deelnemers aan het jeugdtournooi moeizaam verloopt. Door de studie- en begeleidingscommissie is een onderzoek uitgevoerd naar de nieu we opzet van de intensivering van de jeugdopleiding, waaruit een aantal aanspreken de conclusies kunnen worden getrokken. Het rapport zal verder worden bekeken en voortgang vinden. De heer Kraan stelt dat het met het 1e elftal goed gaat, dat het 2e elftal de 2e plaats heeft behaald en dat ook de A1 2e is geworden. De technische staf afdeling betaald voetbal zal komend seizoen uit Beenhakker, Van Gaal, Haarms en Pronk bestaan. Tot slot deelt hij mede dat t.g.v. het 90-jarig bestaan er nog een Gala-avond voor de leden zal worden georganiseerd. De eventuele tussentijdse contractverlenging van Beenhakker hangt af van de situatie waarin de technisch direkteur komt te werken, waarbij bedoeld wordt dat hij niet altijd in de huidige moeilijke situatie wil blijven werken. Op de vraag waarom trainer Mühren weggaat, wordt geantwoord dat dit zuiver een fi nancieel probleem was; als parttime-trainer zijn er grenzen. De keuze van Beenhakker voor het Nederlands Elftal was zijn eigen keuze, waarbij Ajax wel financiële afspraken met de KNVB is overeengekomen. Duidelijk is dat dit voor Ajax meer nadelen dan voordelen zal geven. De heer Henrichs deelt mede dat de technische staf voor de amateurafdeling er als volgt uitziet: A en B1 junioren: G. v.d. Lem B en C junioren keepers: A. Kohn parttimers: Borman en De Haan senioren: De Groot De samenstelling van de technische staf heeft nogal wat tijd gekost en het is verve lend dat een aantal zaken naar buiten zijn gekomen. De technisch direkteur is degene die de trainersstaf samenstelt. Het bestuur geeft zijn akkoord. De heer Coronel zegt dat Ajax—Roda JC in het Ajax-stadion wordt gespeeld; dat de open dag van vorig jaar een succes was, en nu vermoedelijk op 13 augustus zal plaatsvinden. Het ere-terras zal worden verbouwd; een sponsorbox zal bovenaan de VIP-tribune gecreëerd worden. De plannen betreffende het nieuwe stadion zullen eind mei bekend worden. Ajax is bezig te gaan onderhandelen over zijn bijdrage aan het stadion, waarvoor een specia le ledenraadsvergadering moet worden vastgesteld en waarbij ook tekeningen ter tafel zullen komen. Als kandidaat-hoofdsponsor is de ABN in de markt met nog 2 andere kandidaten. TDK 27

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 33