Notulen van de Ledenraadsvergadering van 19 april 1990 1. Opening De voorzitter heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Bericht van verhindering ontvangen van de heren Andriese, Been, Bijvank, C.A. van Eijden en Smit. Aanwezig derhalve 21 leden, de ere-leden Potharst, Schoevaart en Timman, de heren Henrichs en Kraan, de direkteur algemene zaken de heer Van Eijden en het hoofd secretariaat de heer Holsheimer. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen van de vergadering van de Ledenraad d.d. 18 januari 1990 Aangezien er geen op- of aanmerkingen zijn worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. 4. Het Bestuur stelt voor de contributie voor het verenigingsjaar 1990-1991 ongewij zigd vast te stellen De heer Van Wijk vraagt wat de redenen zijn om de contributie niet te verhogen. De penningmeester deelt mede dat wel getracht zal worden andere inkomsten te ver hogen. De seizoenkaarten zijn o.a. door het niet spelen van Europa-Cupwedstrijden niet verhoogd, wel de losse toegangskaarten in bepaalde vakken. De vergadering gaat akkoord met het voorgestelde. 5. Voorstel Bestuur tot het benoemen door de Ledenraad van de heren P.J. Keizer, F. Thoolen, R. Leeser en J. Schouwenberg tot werkend lid Nadat het bestuur de antecedenten van de betreffende heren heeft toegelicht, wordt unaniem besloten hen per 1 juli 1990 tot werkend lid te benoemen. 6. Mededelingen Bestuur De voorzitter deelt mede dat bij de UEFA een gratieverzoek zal worden ingediend om te trachten de uitsluiting tot het spelen van wedstrijden voor de Europa-Cup op te hef fen. De UEFA zal gewezen worden op ons 90-jarig bestaan, 25e keer deelname aan het Europa-Cuptournooi en de goede naam die al die jaren werd opgebouwd. Met be hulp van een onderzoeksbureau is er een onderzoek gedaan, gericht op de toekomst van Ajax, zowel organisatorisch als financieel. Presentatie van dit rapport aan de ledenraad zal 8 mei a.s. plaatsvinden. Tevens bestaat het idee om een soort club op te richten van oud-spelers die dan werkend lid van de vereniging zullen worden. Vervolgens worden de financiële cijfers uitgedeeld over de periode 1/7/1989- 31/3/1990, waarbij de penningmeester de nodige toelichting geeft. Hij schat dat het negatief resultaat uiteindelijk op 2,4 miljoen negatief zal uitkomen. De personeelskosten zijn niet gedaald t.o.v. de begroting aangezien er wat aanpassin gen zijn geweest en een paar contracten tussentijds zijn opengebroken. Op de vraag of er geen balans kan worden verstrekt, deelt hij mede dat in feite de 26

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 32