Inzake de affaire Linder heeft de rechtbank beslist dat Ajax in het gelijk is gesteld; dat men niet meer dan het afgesproken bedrag hoeft te betalen zoals oorspronkelijk de bedoeling was. De wijze van betaling is niet geheel duidelijk. De wedstrijd Ajax—PSV zal praktisch zeker in het Olympisch Stadion worden gespeeld. De voorzitter zegt dat de ledenraad op de hoogte is van het feit dat Ajax er financieel slecht voorstaat. Dit wordt niet zo aan de pers medegedeeld. In dit kader is het slecht voor Ajax dat iemand van de ledenraad de pers heeft ingelicht over hoe de situatie is. Ik vraag u om u op de vlakte te houden. Op dit moment praat het bestuur niet meer van harte met de F-side. Wij zijn ook druk bezig om met de burgemeesters en hoofdcommissarissen en clubs (PSV, Feyenoord, Eindhoven, Rotterdam) op één lijn te komen en vervolgens de ande re clubs er bij te betrekken. Vervolgens kwam het plan Masman, welk plan door alle clubs wordt ondersteund. Maatregelen op korte termijn zijn inmiddels door ons genomen en in de toekomst vol gen meer maatregelen om zodoende met alle betrokkenen tot een eensluidend beleid te komen waar ook de Officier van Justitie bij wordt betrokken. 5. Rondvraag De heer H. Timman vraagt of er te veel parkeerkaarten zijn verstrekt. Holsheimer legt uit dat door de komst destijds van de business-seats en de sky-boxen er te veel parkeerkaarten zijn uitgegeven en dat we in feite blij zijn met iedere opzegging. De voorzitter stelt dat in zijn algemeenheid de controle op de toegang tot het stadion niet goed is en dat er wat aan de opleiding van de suppoosten moet worden gedaan. De heer Andriese vindt dat het interview van de voorzitter in V.l. nogal tegen het oude bestuur is gericht. Van het oude bestuur zijn de heren Van Eijden en Kraan nog steeds in functie bij Ajax. De voorzitter zegt dat hij zich constant in alle interviews heeft gedistancieerd van alle zaken, maar dat hij zich niet kan blijven verschuilen. De heer Neefjes vindt dat in dit interview beschuldigend wordt gesproken over het oude bestuur en dit kan volgens hem niet, aangezien de zaak nog onder de rechter is; bovendien heeft het hem persoonlijk pijn gedaan. De voorzitter zegt dat hij geen enkele beschuldiging naar iemand heeft gedaan, maar dat Ajax wel met de FIOD-zaak en de Linder-affaire zit, en dat dan toch gesteld kan worden dat niet alles goed is gegaan. De heer Coronel merkt op dat er in het verleden toch grote blunders zijn begaan. De heer H. Timman zegt dat hij 4 jaar geleden de heer Neefjes heeft gewaarschuwd en dat daar verder toen niets mee gedaan is. De heer Van Os zegt dat dit bestuur er alles aan gedaan heeft om het vorige bestuur 1 niet zwarter te maken dan de pers als|_had gedaan. Dit bestuur gaat door op die weg. De heer Been vraagt, gezien de ontstane problemen bij het Adidas-contract bij Roy, naar maatregelen om dit te voorkomen. De heer Coronel zegt dat nieuwe spelers verklaringen dienen te ondertekenen. De heer Van Eijden deelt tot slot mede dat de jubileumwedstrijd nog niet vast staat aangezien de benaderde tegenstanders hebben afgezegd. Aldus goedgekeurd in de vergadering van 19 april 1990. Amsterdam, 1 maart 1990. M. van Praag, voorzitter. G.M. Holsheimer, hoofd secretariaat. 25

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 31