den geheven en men moet dit zien als een soort Rode Kruisbal. Hopenlijk levert het iets op voor de vereniging. Betreffende het nieuwe stadion wordt er momenteel hard gewerkt in politiek Den Haag; wel zal er een atletiekbaan omheen komen en de capaciteit zal 55.000 bedra gen, hetgeen een soort UEFA-norm vereiste is. De heer Been vraagt of er voor de vereniging genoeg velden bij zijn, waarop de heer Henrichs antwoordt dat dit een randvoorwaarde was. De heer Coronel vraagt zich af of er op de beschikbare lap grond zoveel velden pas sen. Op de vraag wat de waarde van het huidige complex is waarschuwt hij dat ge hoord hebbende de uitlatingen, we ons niet rijk moeten rekenen. Op de vraag of er een evenementenhal bij komt wordt medegedeeld dat dit wel de bedoeling is, maar dat dit voor Ajax niet hoeft. Als de tekeningen eenmaal klaar zijn zal de ledenraad eerst worden geraadpleegd en vervolgens de algemene ledenvergadering. De heer Middendorp vraagt hoe de situatie rond het contract met TV-10 is. De heer Coronel stelt dat dit contract 1 jaar geldig was en dat het komende jaar niets te verkopen (EC) is. De heer Henrichs deelt mede dat in de jeugd talent aanwezig is en vooral de groep 14-jarigen belooft veel. Na een moeilijke start van de senioren lijkt ook die groep thans in het goede spoor. Omtrent een jeugdtoernooi kan weinig worden medegedeeld en op de vraag aan welk budget men denkt, antwoordt hij: boven f 100.000,-. Vervolgens wordt het financieel verslag uitgedeeld. De heer Van Os merkt op dat in deze cijfers de opbrengst van het tournooi Lissabon nog niet is verwerkt en dat door het uitstel van Ajax—FC Den Haag het liquiditeits probleem wat groter is geworden. Speler Scholten is voor f 650.000,- verkocht. Eind februari zal een vriendschappelijke wedstrijd in Egypte worden gespeeld. De penningmeester vraagt een ieder zijn medewerking te verlenen aan de financieel moeilijke situatie; ook bijvoorbeeld het jubileumtoernooi wordt beknot in zijn uitgaven en meer dan 100% inzet van een ieder is vereist. Het fiscale gedeelte van de FIOD zal eind april rond zijn. De dagvaarding van 12 a 13 mensen kan nog wel 1 a 2 jaar duren. De heer Van Dijk vindt de bezuiniging terecht maar het wordt wat vaag omschreven. Als voorbeelden worden gegeven het feest voor de leden en donateurs waar financie ring voor noodzakelijk is, uitgaven bij toernooien van alle elftallen, bezuiniging op verbandmiddelen, kosten advocaten en accountant enz. De heer Andriese vraagt wat er gebeurt als de vereniging de financiële problemen niet meer aan kan en of de maatregelen in overleg met de financiële commissie worden genomen. De heer Van Os stelt dat er steeds weer nieuwe maatregelen zullen dienen te worden genomen en dat diverse zaken in overleg met de financiële commissie gaan, en dat zij op de hoogte zijn van alle zaken. De heer Blekkenhorst stelt dat Ajax wel een contract heeft met UMBRO, maar dat hij een schoenencontract mist. Het Bestuur zegt dat in het verleden is gesteld dat je voetballers moeilijk kunt dwingen een bepaald merk schoenen te dragen en dat daarom de schoenen vrij zijn gelaten. 24

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 30