Rondvraag De heer Been wijst op het probleem dat ontstaat als een jeugdspeler reeds een spon sorcontract heeft gesloten en hij vervolgens een spelerscontract afsluit, hetgeen met eikaar in conflict kan komen. De penningmeester denkt dat men als amateur in een andere situatie verkeert dan dat men dat als werknemer doet. De heer Harms wijst er op dat destijds drie jeugdspelers een contract met Adidas hebben afgesloten. De heer Blekkenhorst is van mening dat CSU zijn bewakingsopdracht niet goed uitvoert. De heer Gianotten vraagt of de heer Buskermolen nog terug is gekomen op zijn opmerkingen gemaakt in de algemene ledenvergadering. De voorzitter antwoordt dat de heer Buskermolen het bestuur een stuk zou doen toekomen, hetgeen nog niet gebeurd is. De heer Alleman vraagt zich af wat het bestuur vindt van het optreden van de omroeper F. de Jonge. De voorzitter antwoordt dat F. de Jonge een waanzinnige uitspraak bij Ajax—Austria heeft gedaan en dat besloten is dat voortaan alleen presentatoren en geen artiesten als omroeper zullen fungeren. De heer Alleman vraagt of de huidige hoofdsponsor zeker weggaat, waarop geantwoord wordt dat dit niet zeker is. Op de vraag van de heer Alleman hoe de verhouding met Inter Football is, wordt geantwoord: prima. De heer Andriese vraagt of er ook boete-clausules in sponsorcontracten staan, zoals kennelijk bij Feyenoord gebruikelijk is. Dit is niet het geval. De heer Oudendijk vraagt uit welke leden de commissie die zich over de reglementen buigt bestaat. De heer Gianotten antwoordt dat dit de heren Schoevaart, Timman en hijzelf zijn. Ze zijn bezig met een inventarisatie van de belangrijkste statutenwijzigingen en de com missie zal op korte termijn een gesprek hebben met het bestuur. De commissie is uitgegaan van beleidslijnen zoals geschetst door het bestuur en daarbij gesteund door de ledenraad. Ook de positie omtrent het amateurvoetbal in de vereniging komt ter sprake. De heer Volkers zegt de tolk van alle Ajacieden te zijn als hij de bestuursleden harte lijk dankt voor al hun werk in de afgelopen periode met de vele narigheid die men daarbij heeft meegemaakt. Hij hoopt dat men Ajax weer snel aan de top zal krijgen. 7. Sluiting In zijn sluitingswoord deelt de voorzitter mede, dat dit bestuur (met in gedachten het rapport Gianotten) mede is aangesteld, om een aantal zaken binnen Ajax te verande ren. De op handen zijnde reglementswijzigingen zijn hier een voorbeeld van. Het zal ook op ander gebied voorkomen, dat er dingen veranderen die historisch ge groeid zijn en binnen de vereniging een eigen leven zijn gaan leiden. Zo is het bestuur onlangs met een ledenraadslid in aanvaring gekomen, omdat een genomen beslissing historisch gegroeide privileges ongedaan maakten. Er zijn naar aanleiding daarvan intimiderende opmerkingen aan het adres van het bestuur gericht. 22

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 28