gedeeld dat er een overeenkomst met een reeds lang bestaande AG was gesloten voor het afstaan van Linder voor 6 ton per jaar. Voor deze constructie was toestem ming verleend door de Inspekteur Vpb. onder voorbehoud van de toestemming van de Insp. LB. Toen de Inspekteur LB stelde de 6 ton te bruteren heeft Ajax de betalingen aan de AG stopgezet, waarna Linder het kort geding is aangegaan. Op de vraag van de heer Gianotten hoe groot de investeringen voor de nieuwe veilig heidsmaatregelen zijn, wordt geantwoord: ongeveer f 100.000,-. De personeelskosten zullen volgend seizoen stijgen doordat er contracten zijn aangegaan voor meerdere ja ren die een oplopend karakter hebben. De TV-rechten van TV-10 zijn gerealiseerd en bestaan uit tekengeld en een bedrag voor de eerste ronde Europa-Cup. Gezien de kredietfaciliteiten kan de vereniging dit seizoen aan zijn huidige verplichtingen vol doen. Met Roy is men nog steeds in onderhandeling en er loopt een kort geding te gen Adidas; als Ajax dit mocht verliezen dan volgt er een groot probleem bij alle clubs. Op de vraag van de heer Neefjes of het tweede aanhangsel nu wel of niet door Roy is getekend, antwoordt de penningmeester dat alles gebeurd is zoals het moest gebeuren. De heer Coronel deelt mede dat het bestuur redelijk op weg was met het aantrekken van een grote sponsor, doch door de huidige situatie zijn wij niet meer zo zeker van deze zaak. Met CSU is per 1/1/1990 een sponsorcontract afgesloten voor f 450.000,- waarin wel een 12-tal stoelen in de sponsorbox zijn begrepen. De sponsorpool is nu in feite vol. Verwijzend naar de penibele financiële situatie op dit moment, zal het nieuwe stadion er zeker moeten komen; alleen al om de inkomstenstroom van Sky-boxen en Business-seats sterk omhoog te kunnen brengen. Op 29 november 1989 zal de gemeente de definitieve plannen presenteren omtrent het wel of niet doorgaan van het nieuwe stadion op Strandvliet welke 55.000 toe schouwers kan bevatten en waar voor 6.000 auto's parkeerruimte aanwezig is. Direkt na deze datum willen wij met de ledenraad discussiëren over het meegaan in deze plannen, waarbij u van ons het advies zult krijgen dit wel te doen. Indien de bouw van het nieuwe stadion niet door zal gaan dan zal er een praktisch nieuw stadion op het huidige complex moeten komen. Hierbij zullen de trainingsvelden moeten verdwijnen en ik ben van mening dat Ajax aan het eind van zijn Latijn is als er geen nieuw stadion komt. De inbreng van Ajax in het eventuele nieuwe stadion is eigenlijk datgene wat op het huidige complex staat. Verder zal 25% van de recette als huur moeten worden betaald, hetgeen opgevangen kan worden door de toegangsprijzen met hetzelfde percentage te verhogen. Het ligt in de bedoeling dat er twee soorten boxen komen, waarvan één verdieping ten behoeve van 20 bedrijven geen opbrengst voor Ajax zal opleveren, maar voor de gedeeltelijke financiering zal zorgdragen en een tweede verdieping wel te verhuren door Ajax, waarvan een gedeelte van ongeveer 20% als huur door Ajax aan het stadion zal moeten worden betaald. Volgende week zal er een presentatie naar de diverse bedrijven plaatsvinden. Op zijn snelst zal het stadion er in 1992 zijn. Een eventuele nieuwe hoofdsponsor moet wel bereid zijn een gedeelte van de sponsoring vooruit te betalen. Op termijn staan we er financieel minder slecht voor. 20

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 26