de behandeling van de beroepszaak de voorzitter van de strafcommissie gezellig zit te borrelen met de leden van de beroepscommissie. In ons stadion zal bij de staantribunes een tweede hek worden geplaatst, waardoor er een soort loopgalerij ontstaat, zodat in voorkomende gevallen de politie het vak van onderaf kan betreden. Door middel van plaatsing van twee ballenvangers achter de doelen zal het gooien van voorwerpen op het veld zoveel mogelijk worden voorkomen. Bij de toegangen zullen meer geleidehekken komen en het bestaande video-systeem zal worden gerenoveerd en uitgebreid. Ook zal worden overgegaan tot civielrechtelijke uitsluitingen van diegenen die zich misdragen, en ook zal de schade worden verhaald op diegenen die Ajax schade be rokkenen, middels loonbeslag waarvan een preventieve werking zal uitgaan. Het vergt veel zelfbeheersing van het bestuur om niet te gaan generaliseren. Wel is er een verschil tussen F-siders; we willen blijven communiceren. Het F-sidehome zal tot nader order op wedstrijddagen gesloten blijven. Van diverse zijden is geadviseerd geen rancunebeleid te gaan voeren. Wel zal aan de F-side duidelijk worden gemaakt dat de grens ruim is overschreden. De heer Van der Wal is het niet met deze aanpak eens, aangezien er al constant ge praat is en er vanuit de groep zelf geen korrigerende werking uitgaat. De heer Coronel stelt dat het bestuur zeker geen zachte aanpak voorstaat; er zal al leen een gesprek met de F-side komen. De voorzitter stelt dat er in het verleden nog nimmer iemand is uitgesloten en dat ook schade nog nooit is verhaald. De F-side weren kan ook niet. Thans gaan er weer stemmen op voor een passensysteem, maar dat kan alleen als iedereen meedoet. Duidelijk is dat de situatie in het Ajax-stadion niet meer toereikend is om de suppor- tersproblematiek op te lossen. De heer Gianotten doet de suggestie om eens met de sportpers van gedachten te wis selen omtrent de berichtgeving na de wedstrijden tegen Austria en Feijenoord. Hij heeft geen bezwaar tegen de feitelijke weergave van gebeurtenissen doch er ontstaat een soort hysterie en buiten proportioneel veel aandacht, terwijl de staven- en bom- mengooiers zwelgen in deze publiciteit. De voorzitter zal dit verder meenemen. De heer Pil denkt dat hier geen journalist voor te vinden is. Dit is groepsvandalisme en geen voetbalvandalisme. De penningmeester geeft vervolgens een toelichting op het uitgedeelde financiële overzicht over de periode 1/7/1989-30/9/1989. Hij is van mening dat het resultaat aan het einde van het seizoen 2,8 miljoen gulden negatief zal bedragen. Getracht zal worden om op alle mogelijke manieren de kosten te drukken en in komsten te verkrijgen via vriendschappelijke wedstrijden tegen toppers zoals Barcelo na of Real Madrid te spelen of eventueel in Engeland via Umbro wedstrijden te arran geren. Financieel ziet de toekomst er zeer somber uit. Duidelijk is dat met het huidige stadi on hier niet uit te komen is, dus er zal of een nieuw stadion moeten komen, of het hui dige stadion moet verbouwd worden. Toch denkt het bestuur dat we nog uit deze moeilijke situatie kunnen geraken. Op de vraag van de heer Volkers hoe de kwestie met Under in elkaar zit, wordt mede 19

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 25