De voorzitter vervolgt met de mededeling dat Ajax er slechter voorstaat dan we met zijn allen hadden kunnen bedenken en verwijst naar de ontwikkelingen bij de wedstrij den tegen Austria Wien en Feijenoord. Financieel is geen positief verhaal te verwachten. Wat de prestaties van het 1e elftal betreft is er een vooruitgang te zien. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering gehouden op 31 augustus 1989 Bij punt 15 mist de heer Pil de opmerking van het bestuur dat ook zij het niet eens waren met het overladen programma van het 2e elftal. Tevens merkt de heer Pil op dat diverse opmerkingen over het nieuwe stadion niet zijn genotuleerd, zoals dat gesteld werd dat er op dit moment geen medewerking van de gemeente zou worden verkregen als Ajax op de huidige plek van het Ajax-stadion wenste te bouwen, waarop de heer Pil gezegd heeft dat men zich niet moest laten chanteren. Het genoemde bedrag van 240 miljoen gulden voor de bouw van een nieuw stadion moet zijn 350 miljoen gulden. 4. Verkiezing van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter voor de ledenraad Het Bestuur stelt voor de heer Gianotten als 1e en de heer K. Timman als 2e plaats vervangend voorzitter te benoemen. De heer Pil wijst op het feit dat de heer Gianotten de rechterhand van de burge meester is en dat hij door zijn benoeming als 1e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad van Ajax wel in de problemen zou kunnen komen bij gesprekken over het eventueel nieuw te bouwen stadion. De heer Gianotten vindt de opmerking van de heer Pil nergens op slaan; de burge meester heeft in feite weinig met de zaak te maken, want dit is een zaak van de raad. De voorzitter is van mening dat de heer Gianotten de Ajax-belangen goed behartigt. De heer Pil trekt zijn woorden over de heer Gianotten in. De vergadering gaat akkoord met het voorstel van het bestuur, zodat beide heren conform het voorstel worden benoemd. 5. Mededelingen van het bestuur De voorzitter is van mening dat de straf die de UEFA heeft uitgesproken n.a.v. de wedstrijd Ajax—Austria Wien veel te zwaar is en dat de wijze waarop de tucht rechtspraak door de UEFA wordt gehanteerd in feite niet kan. Voor de wedstrijd is de organisatie uit en te na doorgesproken, nadat de eerste staven waren gegooid is de heer Van Eijden direkt naar de politie gegaan met het verzoek in te grijpen. De politie vond dit toen niet nodig omdat het op dat moment weer rustig was. Vervolgens werd de bewuste staaf gegooid, waarna de scheidsrechter de wedstrijd staakte en onder geen voorwaarde meer wilde verder gaan. De beroepscom missie van de UEFA neemt het Ajax kwalijk dat niet direkt is opgetreden door de poli tie. Hen is niet duidelijk te maken dat Ajax de politie niet kan sturen. Thans ligt het in het voornemen om via de KNVB duidelijk te maken dat de thans ge hanteerde vorm van rechtspraak niet meer kan. Merkwaardig is ook dat de avond voor 18

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 24