hebben. In mei 1990 zal een bespreking met de ledenraad dienen plaats te vinden. De heer Van Eijden zegt dat met fysiotherapeut R. Smith een gesprek is geweest over zaken uit het verleden. Op een vraag van de heer Andriese over het optreden van zwarthandelaren geeft de heer Holsheimer een uiteenzetting. De hierbij betrokken kassier doet inmiddels geen dienst meer bij Ajax. De heer Schoevaart stelt dat hij de laatste keer aanwezig is geweest als lid van de le denraad en bedankt een ieder voor de prettige tijd die hij heeft meegemaakt. De heer Volkers bedankt het bestuur voor de attenties tijdens zijn ziekte en wenst hen veel succes in de toekomst. 16. Sluiting De heer Kraan bedankt de heer Schoevaart voor al zijn aktiviteiten in de ledenraad in de afgelopen periode. Tot slot vraagt hij aandacht voor het uitreiken van de zilveren spelden aan de tot lid van verdienste benoemde leden Neefjes en Van der Wal. De volgende vergadering wordt vastgesteld op donderdag 2 november 1989. Aldus opgemaakt en vastgesteld in de vergadering van Amsterdam, 3 oktober 1989 A. Kraan, vice-voorzitter G.M. Holsheimer, administrateur. BIJLAGE A FINANCIEEL VERSLAG BOEKJAAR 1988/1989 Het boekjaar 1988/1989 zal de geschiedenis van Ajax ingaan als één van de meest turbu lente op zowel bestuurlijk, sportief en vooral ook op financieel terrein. De vroege uitschakeling in de Europa-Cup tegen Sporting Lissabon heeft wederom aange toond dat deze inkomsten voor een belangrijk deel bepalen of een boekjaar financieel posi tief of negatief wordt afgesloten. Hoewel het streven nog nadrukkelijker in de toekomst zal zijn afgestemd om de inkomsten een structureel karakter te geven, blijven deze Europa- Cupinkomsten dermate belangrijk dat het essentieel is dat, voordat er ook maar sprake is van enige inkomsten, het loonkosten-niveau reeds op een hoog peil dient te worden af gestemd. Bij snelle uitschakeling zullen wij derhalve altijd geconfronteerd worden met een te hoog kostenniveau. Hoe was onze inkomstenstroom, gesplitst naar direkte en indirekte opbrengsten, in het boekjaar 1988/1989 opgebouwd? DIREKTE INKOMSTEN Recette Europa-Cup Recette Competitie, incl. seizoenkaarten KNVB-beker f 350.161 4% f 2.475.954 29% f 210.263 2% 14 I C.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1990 | | pagina 20