ALGEMEEN Het seizoen 1988/1989 was wederom zoals het jaar daarvoor een seizoen met hoogtepunten maar evenzovele dieptepunten. Dieptepunten waren zeker de zeer slechte start van ons 1e elftal onder leiding van Kurt Linder. Toen de situatie na 7 wedstrijden slechts 5 punten was, greep het Bestuur in en stelde Kurt Linder op non-actief. Spitz Kohn, Louis van Gaal met assistentie van Barry Hulshof namen de leiding over. Een ander dieptepunt was, dat door allerlei dreigende omstandigheden, het Bestuur in zijn totaliteit zijn functie op zondag 25 september 1988 na de wedstrijd tegen RKC uit, ter beschikking stelde. In de daaropvolgende ledenraadsvergadering van 27 september werd na discussie met de le denraad het volgende bepaald: Vice-voorzitter Kraan zal als waarnemend voorzitter fungeren met daarbij ad-interim Jan Neefjes en Rob Been. Van de heren Harmsen en Bakker werd met dank voor de bewezen diensten afscheid geno men. Tevens werd een commissie geformeerd, die voor de winterstop met aanbevelingen bij de le denraad zou komen om te komen tot een nieuw te vormen Bestuur. Deze commissie bestond uit: Mr. N.J. Gianotten, voorzitter, H.G.A. Timman, Drs. L.M. van Wijk, H.J.W. Pil, H.P.J. Henrichs en als secretaris W.F. Schoevaart. Een derde dieptepunt was de FIOD-kwestie, die voor velen enige onaangename uren ople verde en tevens voor hen en Ajax veel negatieve publiciteit en voorlopig een vordering. Maar er waren ook hoogtepunten: De misère van 7 gespeeld 5 punten, het op non-actief stellen van de trainer en de 3 eerder genoemde trainers aan de leiding leverde ons nog wel een nederlaag in de Europacup op te gen Sporting Lissabon thuis, maar in de competitie scoorde het elftal uit 12 achtereenvolgen de wedstrijden 23 punten en dit betekende een stijging op de ranglijst naar de 2e plaats. Uiteindelijk werden wij nog 2e op de ranglijst met 10 punten voorsprong op nr. 3, Feyenoord, en met 3 punten achterstand op PSV. Een ander hoogtepunt was het succes van de commissie Gianotten, die op 16 januari een voordracht bij de ledenraad neerlegde met 5 nieuwe bestuursleden. De 5 heren werden door de gehele ledenraad geaccepteerd en in de eerstvolgende leden raadsvergadering op 19 januari 1989 gekozen en geïnstalleerd. Het bestuur was per 19 januari als volgt samengesteld: Voorzitter M. van Praag Financiële zaken A.L. van Os Commerciële zaken M.U. Coronel Technische en Interne zaken A. Kraan Amateurvoetbal H.P.J. Henrichs Het nieuw gevormde Bestuur pakte een aantal zaken aan, zoals: Het openen van nieuwe onderhandelingen met diverse sponsors, het aanstellen van een Technisch Direkteur, taakomschrijvingen voor diverse functionarissen, contractonderhande lingen vroegtijdig regelen met spelers, etc. 2

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 8