a.f.c. Ajax Amsterdam Aan de leden van a.f.c. Ajax Hierbij hebben wij het genoegen u verslag uit te brengen over het verenigingsjaar 1 juli 1988 tot en met 30 juni 1989. Dat wij in tegenstelling tot het verleden spreken over "wij" heeft te maken met de verander de situatie in het nieuw gevormde Bestuur, waarbij het secretariaat tijdelijk naar onze profes sionals van kantoor is overgeheveld en in de nieuw te vormen Statuten en Huishoudelijk Reglement zal worden gewijzigd. Echter omdat juist in deze tijd ons kantoor druk bezet is, heeft er op basis van vrijwilligheid een taakverdeling plaatsgevonden om toch op tijd u een jaarverslag te doen toekomen. De prestaties van ons eerste team waren het afgelopen seizoen nogal wisselvallig. Een zeer slechte start, een volledig herstel (12 gespeeld - 23 punten achtereen!), na de winterstop een terugval, daarna weer hogerop en tot slot na een nederlaag bij Volendam toch nog een goe de 2e plaats achter kampioen P.S.V. Ook in de Europacup waren wij minder gelukkig, want in een ongelukkige, slecht geleide wedstrijd werd met 4-2 uit verloren, wat wij thuis niet meer hebben kunnen goedmaken. In de KNVB-beker kwamen wij niet ver daar de F.C. Groningen ons daarin tegenhield. Het tweede team had wederom een uitstekend jaar met een verdiend kampioenschap, maar in het kampioenschap van Nederland kwamen zij net iets te kort om ook daar als eerste te eindigen. De resultaten van onze amateur afdeling waren zeer goed; al was het degraderen van ons 3e senioren zondagelftal zeker een dieptepunt. De beide zaterdag seniorenteams werden kampioen en promoveerden beiden naar de KNVB. Vooral van het eerste zaterdagteam een prestatie van formaat. De jeugd behaalde weer belangrijke kampioenschappen, zoals onze A1, A2, B1 en E junioren. Het seizoen en verenigingsjaar 1988-1989 was een bewogen tijdperk. Een ander Bestuur, een andere trainer, de FIOD-kwestie en nog veel meer. Wij hebben u in de diverse hoofdstukken een overzicht willen geven van de belangrijkste clubgebeurtenissen. Wij hebben dat zo volledig mogelijk gedaan, maar mocht toch een gebeurtenis of een per soon niet zijn vermeld, dan bieden wij daarvoor bij deze onze verontschuldigingen aan. G. Holsheimer A. Kraan 1

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 7