Niet gekozen de heer Bartelsman. De voorzitter feliciteert de gekozenen met hun (her-)verkiezing en dankt de heer Bartels man voor zijn kandidaatstelling. 5. Verkiezing van de 3 leden van de Financiële Commissie. (Artikel 24, lid 3 van de statuten). Aftredend zijn de heren Ir. J. Lambregts, H.J.W. Pil en J.D. Sebus. De heren stellen zich herkiesbaar. Aangezien er verder geen kandidaten zijn gesteld worden de heren herbenoemd. 6. Verkiezing 1 plaatsvervangend lid van de Financiële Commissie. (Artikel 24, lid 3 van de statuten). De heer Drs. K.G.A. Timman stelt zich herkiesbaar. Aangezien zich hier ook geen andere kandidaten hebben gemeld wordt de heer Timman herkozen. 7. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1987/1988, waarin opgeno men een verslag van de werkzaamheid van de ledenraad. De secretaris deelt mede dat er zich een paar fouten bevinden op pagina 4, n.l. dat de vermelding van overlijden achter de naam van het ere-lid Volkers en het lid van ver dienste Van Deijck niet terecht is, aangezien beide heren in goede gezondheid de verga dering bijwonen. 8. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1987/1988. De penningmeester leest het financiële verslag voor. Over het financiële verslag zijn ver der geen vragen. De heer Westrik vraagt of de behandeling van punt 7 niet wat te summier is geweest. Ook hier blijken verder geen op- of aanmerkingen over te zijn. 9. Rapport van de Financiële Commissie (Artikel 24, lid 13 van de statuten) De heer Pil legt namens de financiële commissie de volgende verklaring af: de financiële commissie der AFC "Ajax", welke commissie in het seizoen 1987/1988 bestond uit de heren Lambregts, Pil, Sebus en plaatsvervangend lid Timman, heeft het afgelopen sei zoen regelmatig besprekingen gevoerd met het Bestuur en daarbij alle gevraagde inlich tingen verkregen. De bevindingen van de commissie zijn van dien aard, dat gezien ook het positieve oor deel van de controlerend accountant, zij u, leden van Ajax, voorstelt de penningmeester en de overige leden van het Bestuur decharge te verlenen, een en ander verwoord in ar tikel 24, sub. 13 van de statuten. De vergadering neemt dit voorstel over. 10. Rondvraag De voorzitter wil allereerst het lid N. Klok nog hartelijk welkom heten, aangezien hij na een ruim 5 jaar durende reis rond de wereld weer terug is bij de ledenvergadering, en hoopt hem de komende tijd regelmatig te kunnen begroeten. De heer Klok bedankt de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden, maar zegt dat hij en zijn vrouw besloten hebben het volgend jaar een nieuwe reis te zullen aanvangen. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat op de laatste ledenraadsvergadering besloten is de heren M.J.W. Middendorp, J.H. Potharst en W.F. Schoevaart te benoemen tot ere-lid. De vergadering onderstreept deze beslissing met applaus. 62

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 68