STUDIE- EN BEGELEIDINGSCOMMISSIE In de samenstelling van deze commissie was geen wijziging gekomen, zodat deze op 1 juli 1988 wederom bestond uit de heren: D.C. Karremans J. Tielenburg T. Tielenburg I. Waas, coördinator en H.P. de Weers Contactpersoon tussen commissie en bestuur was de heer A. Kraan. Hieronder volgt het verslag van de heer T. Tielenburg over het afgelopen verenigingsjaar. Jaarverslag studie- en begeleidingscommissie seizoen 1988 - 1989. Het seizoen 1988 - 1989 is voor de Studie- en Begeleidingscommissie (S.B.C.) een seizoen met twee gezichten geweest. Het feit dat de jeugdelftallen aan het begin van het seizoen, noodgedwongen géén gebruik konden maken van de trainingsaccomodatie bij Ajax, belemmerde ons sterk in de begelei ding van de studie. De eerste maanden van het seizoen werden er derhalve alleen individue le studieafspraken gemaakt. Nadat na enige maanden de situatie "genormaliseerd" was, kon de studiebegeleiding als vanouds een aanvang nemen. Gedurende de rest van het seizoen hebben wederom zo'n 35 spelers kort of langdurig gebruik gemaakt van de studiebegeleiding. Daarnaast waren er de jaarlijks terugkerende problemen met betrekking tot de militaire dienst - werk - uitkeringen etc. etc. Zoals reeds gememoreerd was het begin, onvoorzien, moeilijk. Dit gaf ons echter wel de kans een reeds lang gedane toezegging gestand te doen, namelijk: het vervolg te schrijven op het rapport "AJAX BEGELEIDT". Nu bij het begin van ons 3e lustrum, was het het juiste moment om één en ander te evalue ren, omdat begeleiding in de topsport "een continuing story" is. Met andere woorden, een ontwikkelingsproces, dat na regelmatig terugkerende evaluatie van het functioneren, bij gesteld en aangepast dient te worden aan nieuwe situaties en inzichten. Eén van de meest geprononceerde ontwikkelingen van deze tijd is de alom in den lande ge voerde discussie rondom het "internaat". Alhoewel in de eerste plaats een zaak voor de technische staf, de maatschappelijke consequenties zijn dermate ingrijpend, dat juist de S.B.C. direct daarmee geconfronteerd zou worden. In de medio april verschenen "Beleidsnota" van de S.B.C. werd stelling genomen tégen de vorming van een internaat. Tegelijkertijd droeg de S.B.C. een ons inziens prima alternatief aan. Kern van dit alternatief was, het optimaal kunnen beschikken over de spelers, zowel vanuit technisch oogpunt, alsmede de begeleiding van de studie. Van belang was derhalve een tweetal zo te noemen "Ajax-scholen" te benaderen voor een samenwerkingsverband. In een aantal vergaderingen in mei 1989 met het bestuurslid jeugd/amateurzaken de heer Henrichs en de technische staf, bleek al snel dat de "neuzen" dezelfde kant op wezen. Er werd een werkplan opgesteld, waarna de maanden mei en juni benut werden voor het uitwer ken van de plannen. Scholen en ouders werden benaderd met betrekking tot onze plannen. Op 1 juni 1989 werd een ouderavond georganiseerd waar een forum, t.w. de heren: Henrichs, Van Gaal en Waas, informatie verschaften en er gelegenheid was om afspraken te maken voor persoonlijke gesprekken op 7 en 8 juni 1989. 56

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 62