Op de vraag van de heer Middendorp wat de heer Hirschfeld als werkend lid zou gaan doen, wordt geantwoord dat zijn benoeming meer een soort eerbetoon is. De vergadering gaat akkoord met het voorstel. 6. Mededelingen van het Bestuur De heer Henrichs deelt het volgende mede: De elftallen A1, A2, B1 en E1 zijn kampioen van hun afdeling geworden. Zowel het zaterdag 1 als 2 zijn ook kampioen geworden met daarbij promotie naar de KNVB. Er zal een plan van stapel lopen om de jeugdopleiding te intensiveren; de trainings- arbeid voor de A-junioren zal verhoogd worden; contacten met een paar middelbare scholen zijn gezocht en de studiebegeleiding van deze groep bij Ajax zal groter worden; ook het 2e elftal zal hierin mee gaan draaien. De heer Lindeman waarschuwt voor overbelasting van deze jeugdspelers. Op de vraag van de heer C. van Eijden of de niveauverschillen op school op te vangen zijn, antwoordt de heer Waas dat dit mogelijk is. De heer Waas zegt dat de plannen op de scholen posi tief zijn ontvangen; voor een enkele speler zal toch een individuele oplossing moeten wor den gezocht. De heer Van Os vraagt aandacht voor het volgende: "De financiële commissie legt aan de ledenraad het voorstel van het Bestuur voor om de volgende twee hypotheken te verlenen op het stadioncomplex: Een hypotheek aan de ABN voor een bedrag van Hfl. 2.000.000,- als zekerheid voor een verhoging van het rekening-courantkrediet bij deze bank tot Hfl. 6.000.000,-. Een hypotheek aan de Ontvanger der Rijksbelastingen tot een bedrag van Hfl. 4.800.000,- tot zekerheid van een aantal naheffingsaanslagen loonbelasting en premieheffing volksverzekeringen. Beide hypotheken zullen op dezelfde dag worden verleend, en zullen gelijk in rang zijn." Nadat de financiële commissie zijn goedkeuring aan dit voorstel had gegeven geeft de vol tallige ledenraad eveneens zijn goedkeuring aan dit voorstel. De heer Keyzer vraagt hoe groot het totale krediet is; geantwoord wordt 8 miljoen. Verder deelt de heer Van Os mede dat: Silooy is gekocht van Racing Matra gezocht wordt naar een spits ter vervanging van Pettersson de ruil Sneekes/Jonk niet definitief is Rob Witschge verkocht is aan St. Etienne, H. Meijer aan FC Groningen, E. de Haan naar MVV zal vertrekken, Werdekker naar Willem II, Tiainen is verkocht aan HJK voor Hfl. 50.000,- excl. BTW onderhandelingen zijn gaande over de contracten van Scholten en Winter alsmede over het openbreken van het contract van Roy de jeugdspelers Kreek, De Jong, De Haas en Van Arnhem hebben een contract aangeboden gekregen alsmede de jeugdige keeper Sas van v.v. Noordwijk van de FIOD affaire is weinig nieuws Vervolgens worden de financiële overzichten over de periode 1-7-88 tot 30-4-89 uitgereikt. De penningmeester deelt mede dat wat de inkomsten betreft de opbrengst competitie met Hfl. 80.000,- zal worden verhoogd en dat bij de sponsoring alleen nog Kappa voor een half jaar te factureren is en dat de uitgaven de laatste 2 maanden zullen blijven doorlopen. 31

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 37