De heer Kraan deelt omtrent de technische zaken het volgende mede: Voor de functie van technisch direkteur is er een gesprek met R. Michels geweest; per 1 april 1989 zal deze laten weten of hij komt of niet, hij zal geen veldtrainer zijn, financieel gezien zijn er geen problemen. Er zijn ook oriënterende gesprekken met Beenhakker en De Mos geweest. Het aantal contractspelers zal terug worden gebracht naar 21. De aankoop van Silooy is een feit, verder wordt gezocht naar een jonge derde keeper; andere toppers aantrekken is niet aan de orde. Voor de spelers Rob Witschge en John van 't Schip is geen bod binnengekomen van Toulon. De eventuele verkoop van Meijer en Regtop aan FC Groningen moet worden afgewacht. De ruil Sneekes/Jonk zal vermoedelijk nog 1 jaar verder duren. Dick en Tiainen zullen vertrekken. De huurders van de spelers De Haan en Muller willen vermoedelijk nog 1 jaar verder gaan. De heer Harms vraagt wie de veldtrainer zal worden als Michels komt; medegedeeld wordt dit over te laten aan Michels. De heer Kraan deelt mede dat het kunstgrasveld volgende week officieel wordt geopend; uitnodigingen zijn door Forbo verzonden. A. van Eijden deelt mede dat AJAX van plan is een 06-lijn te gaan openen, dat er op 17 juli een open dag zal plaatsvinden met veel aktiviteiten in het stadion en dat er nog steeds plannen bestaan voor de uitgifte van een voetbalvoordeelkaart met veiligheidsaspect daar aan verbonden. De voorzitter zegt dat elk bestuurslid zijn eigen portefeuille heeft en dat dit goed werkt; als voorzitter is hij contactman met de KNVB en met de pers; voorheen was er veel afstand tussen bestuur en spelers/trainers/personeel/totale vereniging; het huidige Bestuur wil zijn gezicht overal laten zien; naar buiten moet dit een vriendelijk maar zakelijk gezicht zijn. 5. Voorstel tot installatie commissie ter voorbereiding van reglementswijziging Het ligt in de bedoeling dat voorstellen hiervoor eind mei 1989 naar voren worden ge bracht; besloten wordt dat de heer Gianotten een commissie zal samenstellen. 6. Rondvraag Op een vraag van de heer Blekkenhorst omtrent reklame op trams, antwoordt de heer Van Eijden dat er grote aankondigingen op een paar trams komen. De vraag van de heer Alle man wat er t.g.v. het 90-jarig bestaan van AJAX zal gebeuren zal op een volgende verga dering weer ter sprake komen. Hoe het met de Van Praag-tribune is gesteld zal de volgende bestuursvergadering aan de orde komen. Tot slot vraagt de heer Alleman hoe het met B. Roy zijn contract staat. De penning meester antwoordt dat alles binnen onze grenzen zal worden gedaan om hem te behou den dan wel een goede transfersom zeker te stellen. De heer Waas is van mening dat het Bestuur enorme deskundigheid uitstraalt en dat geeft hem alle vertrouwen voor de toekomst; tevens vraagt hij hoe het met de contacten met de F-side staat. De voorzitter zegt dat er gesproken is met het bestuur van de F-side en dat hen een be zoek is gebracht in het honk hetgeen zeker herhaald zal worden. De heer Gianotten deelt het Bestuur mede dat hij in deze vergadering erg veel informatie heeft gekregen en dat er prima vergaderd is. De heer Volkers zegt dat het een tijd geleden is dat de ledenraad zo nauwkeurig is inge licht; hij spreekt de hoop uit nog vele successen met het nieuwe Bestuur te mogen delen. 29

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 35