6. De heer Alleman had eigenlijk wat willen vragen over de toekomst, maar zal hiermee wachten tot de volgende vergadering. De heer Karremans zegt geen begrip te hebben voor het zwijgen naar de ledenraad toe inzake de FIOD-affaire; dit begrip is in het verleden ook altijd gevraagd en thans blijkt dat zij voorgelogen zijn; de pers weet altijd meer. Kraan kan zich het ongenoegen voor stellen, maar doet er toch in het belang van de zaak op dit moment het zwijgen toe. Karremans bedoelt deze "motie van wantrouwen" niet in verband met de FIOD-zaak, maar wel t.a.v. het weer moeten inleveren van cijfers; men wordt dus niet vertrouwd. Kraan antwoordt dat een "motie van wantrouwen" niet kan omdat er over dit punt geen inhoudelijke discussie heeft plaatsgevonden en het Bestuur dus ook niet gehandeld heeft tegen een beslissing van de ledenraad; hij stelt dat dit wellicht een punt is dat in de vol gende ledenraadsvergadering besproken kan worden. De heer Keyzer bevestigt de mening van de heer Karremans. De heer Gianotten onderstreept de mening van beide voorgaande heren, waarbij hij het wel eens is met het zwijgen in de FIOD-zaak; hij vraagt de ledenraad wel nadrukkelijk of extra informatie van het Bestuur wel op de juiste manier behandeld wordt. De heer Van der Wal is het eens met voorgaande sprekers. De heer Andriese stelt voor dat 1 of 2 leden van de ledenraad bij bestuursvergaderingen aanwezig zouden kunnen zijn, want thans blijkt dat de ledenraad voor joker is gezet; voorts heeft hij een artikel gelezen waarin de voorzitter van de financiële commissie kom- mentaar geeft op de FIOD-zaak, waarna met hem de vloer werd aangeveegd in een redactioneel stuk in het Parool. De heer Lambregts antwoordt dat dit stuk verdraaid is weergegeven. De heer Kraan stopt de discussie. De heer Gianotten stelt dat de rondvraag er is om vragen aan het Bestuur te stellen en niet om onderling te discussiëren. De heer Schoevaart stelt dat de ledenraadsleden niet bij bestuursvergaderingen aanwe zig kunnen zijn; wel ere-leden indien zij dat van te voren verzoeken. De heer Waas constateert dat nu de heren Neefjes en Been geen bestuursfunctie meer hebben, zij ook geen lid meer zijn van de ledenraad. De heer Gianotten vraagt waarom er, analoog aan de "doodschop van Koeman"; geen tuchtrechterlijke klacht ingediend is bij de KNVB naar aanleiding van een interview in Voetbal International (nr. 51/52) van Den Bosch-speler Van den Hoorn (de veroorzaker van de beenbreuk bij Hesp). De heer Volkers dankt de Commissie van Goede Diensten voor het vele werk dat zij de afgelopen maanden heeft verricht om het "verdriet" van ons Ajax weg te werken; dit hebben zij voortreffelijk gedaan; het vertrouwen moet ons kracht voor de toekomst geven. Tenslotte geeft hij de in 1956 opgestelde akte van voortdurende erfpacht aan de nieuwe bestuursleden onder toevoeging van de woorden kracht en wijsheid. Als laatste wenst de heer Neefjes het nieuwe Bestuur erg veel succes en hoopt dat wij, in navolging van de periode Jaap van Praag, later kunnen vertellen over de periode Michael van Praag. Sluiting De heer Kraan sluit de vergadering nadat de volgende vergadering is vastgesteld op donderdag 23 maart 1989 om 20.00 uur. Aldus goedgekeurd en vastgesteld in de vergadering van 23 maart 1989. M. van Praag, Voorzitter Amsterdam, 14 maart 1989 A.J. van Eijden, Direkteur Algemene Zaken 26

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 32