Voorts deelt hij mede dat de A-selectie een zeer goede trainingsstage heeft gehad op de Canarische Eilanden en dat hij goede hoop heeft dat de draad van voor de win terstop goed opgepakt zal worden. De heer Kraan eindigt dit punt van de vergadering met een persoonlijke noot; van avond komt er een eind aan het demissionaire Bestuur, dat goed en open met elkaar gewerkt heeft; deze periode zal voortleven als een van de prettigste bestuurlijke perio des met helaas een ernstige deuk door de FIOD-affaire; het herstel van Ajax 1 heeft hierbij uiteraard uitstekend geholpen; hij geeft daarom de grootste complimenten aan het duo Kohn/Van Gaal. Verder dankt hij de heren Neefjes en Been; hij heeft begrip voor hun gevoelens; Ajax is hen veel dank verschuldigd; het nieuwe Bestuur zal hier later zeker op terugkomen; tenslotte spreekt hij de hoop uit dat Ajax ook in de toekomst een beroep op beide heren kan blijven doen. APPLAUS!!! toegevoegd: Bestuursverkiezing Hoewel de nieuwe bestuursleden (op de voorzitter na) een andere functie-naam hebben gekregen, dienen zij thans nog in de traditionele functies benoemd te worden; afgelo pen maandag heeft de ledenraad reeds kennis gemaakt met de nieuwe bestuursleden; er zijn geen tegenkandidaten gesteld zodat het Bestuur met ingang van 20 januari als volgt is samengesteld: M. van Praag Voorzitter M.U. Coronel Secretaris A.L. van Os Penningmeester A. Kraan Commissaris Algemene Zaken H.J.P. Henrichs Commissaris Amateurvoetbal De heer Gianotten dankt de heren Neefjes en Been namens de ledenraad voor het besturen van Ajax; hij heeft begrip voor de emotionele aspekten, maar vraagt toch hun diensten voor de club wanneer dat in de toekomst nodig mocht zijn. De heer Neefjes bedankt Gianotten en de ledenraad voor het gestelde vertrouwen; het spijt hem er niet meer bij te kunnen zijn en stelt met name het laatste halfjaar in het demissionaire Bestuur een bijzonder goede periode te hebben gehad. De heer Been stelt zich, indien nodig, voor 100% ter beschikking van de vereniging; hij heeft het club-belang altijd laten prevaleren; tenslotte bedankt hij Kraan en Neefjes voor het bijzonder goede laatste halfjaar. Rondvraag De heer Kraan vraagt de ledenraad toestemming de nieuwe bestuursleden hierbij aan wezig te laten zijn om wat sfeer te laten proeven; de ledenraad gaat hiermee akkoord en heet de heren van harte welkom, nadat hij ze gefeliciteerd heeft met hun benoe ming. De heer K. Timman merkt op dat indien er wel tegenkandidaten voor een bestuurszetel waren geweest er een verkiezing had moeten plaatsvinden, hetgeen bij niet-verkiezing tot gevolg zou hebben gehad dat men zonder meer werkend lid was geworden. De heer Lindeman heeft 2 maanden geleden een stuk gelezen in het blad Actueel van Marlies Haasebroek; hij heeft zich daar bijzonder aan geërgerd en vraagt wat de konse- kwenties zijn. Kraan antwoordt dat er morgen een gesprek is met Marlies, waarin haar medegedeeld wordt dat haar persbegeleiding niet meer nodig is. 25

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 31